Izvor: RTS, 22.Okt.2021, 22:21

Majnc deklasirao Augsburg

Fudbaleri Majnca pobedom su otvorili deveto kolo u Bundesligi. Majnc je na svom stadionu savladao Augsburg rezultatom 4:1.
Duel je završen već u prvom poluvremenu, kada je domaćin postigao tri pogotka.

Mrežu Augsburga načeo je Onisivo u 10. minutu, nekoliko napada kasnije Bel je povisio prednost, da bi Burkard postavio konačan rezultat prvog poluvremenu.
U drugom je Zećiri doneo nadu gostima, ali je dva minuta kasnije Burkard otklonio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sve dileme i postavio konačnih 4:1.
Ovom pobedom Majnc je skočio na šesto mesto sa 13 bodova, dok je Augsburg u zoni ispadanja sa samo šest.