Izvor: MozzartSport.com, 16.Okt.2020, 22:23

Ludnica u Pireju: Herison s osam metara, uz zvuk sirene i Makabi je gotov (VIDEO)

Olimpijakos slavio posle još jedne neizvesne završnice - 85:82

Veče ludih utakmica i neizvesnih završnica nastavljeno je u Pireju uz verovatno najluđih 70 sekundi! Makabi je bio nadomak produžetka u Dvorani mira i prijateljstva, ali je Oimpijakos na kraju ipak slavio uz spektakularnu trojku Arona Herisona uz zvuk sirene - 85:82 (15:22, 29:18, 25:26, 16:16).

Opšta konfuzija zavladala je u poslednja tri minuta utakmice, kada je palo ukupno samo osam poena. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Vasilis Spanulis pogodio je važnu dvojku uz dva minuta i 44 sekunde do kraja i podigao razliku na tri poena (82:79), a onda je usledio post o preko minut i po… Ređali su se promašaji na obe strane, da bi onda najbolji igrač Ponosa Izraela Skoti Vilbekin izvukao, činilo se tada, trojku utakmice za 82:82. Umesto da prelomi rezultat i nadoknadi onaj poraz od Bajerna pre dva dana, Makabi je sve prosuo i prepustio trijumf domaćinu.

Svima je delovalo da će poslednji napad na utakmici biti nacrtan za Spanulisa, ali je Jorgos Barcokas sve iznenadio i namestio akciju za Herisona koji je potpuno hladnokrvno “ubio” Makabi u pojam za konačnih 85:82.

Malo šta razdvajalo je dva tima tokom 40 minuta košarke. Olimpijakos je u trećoj četvrtini samo jednom i to nakratko imao dvocifrenu razliku, ali je distanca između dva tima uglavnom bila na jedan do dva poseda…

Najefikasniji igrač Olimpijakosa bio je Hasan Martin. Bivši igrač Budućnosti skupio je 16 poena i osam skokova. Dva poena manje imao je Saša Vezenkov, dok je Herison imao 12 poena. Na drugoj strani Vilbekin je ubacio 18, Otelo Hanter 15, a Ilajdža Brajant i Kris Džons po 12 poena.