Liga 1 - Ristić asistirao u Dižonu, Sent Etjen razbio Nicu, Monako slavio protiv fenjeraša (video)

Izvor: Sportske.net, 04.Dec.2019, 22:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 16. kola francuskog šampionata u terminu od 19h odigrana su četiri duela.

Dižon - Monpelje 2:2 (1:2)

Poveo je Dižon već u drugom minutu, autogol je postigao Sambia.

Ipak, već u 15. minutu Monpelje stiže do izjednačenja, strelac je bio Mole.

U 29. minutu gosti dolaze i do preokreta, bivši vezista Zvezde Mihailo Ristić je ostavio loptu Savanijeu, koji sa 20ak metara postiže sjajan pogodak za 1:2.

Domaćin je do >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << boda došao u 72. minutu, strelac je bio Mavididi.

Sent Etjen - Nica 4:1 (3:1)

Ubedljiv trijumf ekipe Kloda Puela, poveli su u 11. minutu preko Buange, koji je bio precizan sa kreča.

Samo četiri minuta kasnije, Dolberg je poravnao rezultat.

A onda, u finišu prvog poluvremena za samo dva minuta domaćin stiže do dva gola prednosti, najpre je u 38. minutu pogodio Hamuma, da bi potom u 40. strelac bio Fofana.

Sa 3:1 se otišlo na odmor, a pobedu Sent Etjena overio je Buanga, drugim golom na utakmici u 58. minutu.

Tuluz - Monako 1:2 (1:1)

Gosti su poveli već u petom minutu, precizan je sa kreča bio Ben Jeder.

Ipak, u finišu prvog dela igre penal za domaćina, koji u gol pretvara Jaja Sanogo.

Pobedu "Kneževima" obezbedio je Želson Martins, koji je mrežu Tuluza zatresao u 84. minutu.

Mec - Ren 0:1 (0:1).

Ren je slavio kao gost protiv Meca, gol odluke postigao je Unu u 39. minutu utakmice.