Izvor: MozzartSport.com, 01.Maj.2021, 17:19

Lazović levom kao desnom - šesta asistencija u sezoni! Sapoanara poništio gol Salseda (VIDEO)

Bez pobednika na Bentegodiju - 1:1

Darko Lazović je nastavio seriju kvalitetnih partija ovog proleća, zabeleživši šestu asistenciju u sezoni. Ovoga puta srpski reprezentativac namestio je pogodak Ediju Salsedu u 46. minutu, ali je on bio dovoljan za bod bod ekipi Ivana Jurića u okršaju sa borbenom Specijom. Domaćin je prekinuo seriju od četri uzastopna prvenstvena poraza, a vredan bod gostima u borbi za opstanak u Seriji A doneo je Rikardo Saponara >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u 86. minutu - 1:1 (0:0).

Lazović je još jednom na delu pokazao da se na izuzetan način koristi i slabijom levom nogom. Na samom startu drugog poluvremena odlično je utrčao iz drugog plana i poslao perfektan centaršut na vrh peterca, pa golobradom Salsedu nije bilo teško da iz neposredne blizine glavom zakuca loptu u gostujuću mrežu.

Verona je bolje otvorila meč i već u četvrtom minutu zatresla protivničku mrežu zahvaljujući Kvenu Lazanji. Ipak, posle reakcije i VAR sobe ustanovljeno je da se radilo o ofsajd poziciji. Salsedo je do drugog pogotka u sezoni mogao i u 26. minutu, ali je njegov odličan pokušaj na sjajan način zaustavio Ivan Provedel. Mladi napadač nije imao sreće ni u poslednji trenucima prvog poluvremena, kada je uzdrmao levu stativu protivničkog gola.

Domaćinu se sreća konačno osmehnula na startu drugog poluvremena, a već u 51. minutu stativu je pogodio i Davide Faraoni, posle čega je bilo jasno da bi Specija mogla da kazni Jurićev tim za seriju propuštenih šansi. Mateo Riči je ozbiljno pripretio iz slobodnog udarca u 56. minutu, posle čega je došlo do pada ritma, uslovljenog serijom izmena sa obe strane.

Specija je bila uporna u samoj završnici. Kevin Agudelo je pravovremeno uočio odlično kretanje Saponare, gurnuo mu loptu u prostor, posle čega je usledila odlična reakcija nekadašnjeg igrača Milana i Fiorentine, ali i veliko slavlje u gostujućim redovima. U poslednjih 25 minuta u domaćim redovima zaigrao je i Ivan Ilić, koji je zamenio zapaženog Salseda i ubrzo zaradio javnu opomenu.

Specija je otišla na tri boda udaljenosti od Beneventa, koji je prvi ispod crte, a narednog vikenda će dočekati zahuktali Napoli. Verona je na spokojnom 10. mestu na tabeli, ali će naredni meč sa Torinom na Bentegodiju dočekati sa jednomesečnim postom bez pobede u italijanskom šampionatu.