Laka trojka Čelsija protiv stršljenova VIDEO

Izvor: B92, 04.Jul.2020, 23:04

Laka "trojka" Čelsija protiv "stršljenova" VIDEO

Fudbaleri Čelsija lako i ubedljivo su savladali ekipu Votforda rezultatom 3:0 (2:0) u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Tim Frenka Lamparda "odgovorio" je posle neočekivanog poraza od Vest Hema i ponovo zauzeo poziciju u zoni Lige šampiona.

Čelsi je trenutno četvrti sa 57 bodova, dva više od Mančester junajteda koji je jedno mesto "ispod crte".

Protiv "stršljenova" nije bilo puno problema. Iako je utakmica krenula nešto sporije, Olivije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Žiru je "otključao vrata" gostiju u 28. minutu.

Majstorski je realizovao situaciju u kojoj se našao sa oko 11 metara od gola i levom nogom pogodio dalji ugao za vođstvo "plavaca".

Pred kraj prvog poluvremena Čelsi je duplirao prednost.

Kristijan Pulišić je oboren u kaznenom prostoru, a sudija Kevin Frend nije imao nikakvu dilemu.

Najstrožu kaznu izveo je Vilijan i na odmor se otišlo sa 2:0.

Sve to bilo je dovoljno za mirniji nastavak meča, ali Lampard nije tako razmišljao.

Tražio je od svojih izabranika da i dalje napadaju, umesto da čuvaju stečenu prednost, pa smo gledali "igru mačke i miša" u drugom delu.

Čelsi je čuvao loptu, a Votford tek povremeno uspevao da dođe do nje.

Najbolju šansu imao je Dani Velbek u 81. minutu, ali mu je Kepa Arizabalaga ukrotio taj pokušaj u situaciji "jedan na jedan".

Lamps je uveo u igru i Loftus-Čika, Hadson-Odoija i Abrahama, a treći gol Čelsi je postigao tek u drugom minutu nadoknade.

Konačno se u strelce u meču Premijer lige upisao Ros Barkli.

Posle asistencije za Žirua u prvom delu, sada je zakucao loptu u mrežu gostiju za konačnih 3:0.