Izvor: Nezavisne Novine, 06.Maj.2015, 20:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Košarkaši Partizana slavili u Železniku
BEOGRAD - Košarkaši Partizana savladali su večeras kao gosti ekipu FMP-a sa 61:56 (20:13, 15:19, 17:13, 9:11), u utakmici 3. kola Superlige Srbije.
Tim Duška Vujoševića nastupio je oslabljen neigranjem povrijeđenog Aleksandra Pavlovića, ali je zasluženo slavio u Železniku poslije velike borbe i zadržao maksimalan učinak u Superligi, nanijevši domaćinu prvi poraz.
Predvodili su ga Milutinov sa 16, Mačvan sa 14 i Milosavljević sa 11 poena, dok su u FMP-u najefikasniji >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << bili Čović sa 11 i Gudurić sa devet.
Partizan, koji brani titulu prvaka Srbije, bio je suspendovan zbog neizmirenih dugovanja, pa je odigravanje utakmice bilo pod znakom pitanja.
Ipak, crno-bijeli su postigli dogovor sa vođstvom Superlige da kompletan dug od 1,27 miliona dinara izmire u tri rate.
U preostaloj utakmici 3. kola od 20 sati u Novom Sadu sastaju se Vojvodina i niški Konstantin.
Odigrano juče: Mega Leks - Metalac 69:78, Crvena zvezda - Tamiš 84:54.
Tabela: Crvena zvezda i Partizan 3-0, FMP i Metalac 2-1, Vojvodina 1-1, Konstantin 0-2, Tamiš i Mega Leks 0-3.
Nastavak na Nezavisne Novine...










