Kaznena ekspedicija  Norveška surova pred meč sa Srbijom

Izvor: B92, 02.Dec.2019, 15:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kaznena ekspedicija " Norveška surova pred meč sa Srbijom

Rukometašice Norveške održale su čas ekipi Slovenije u drugom kolu Svetskog prvenstva.

Skandinavke su pregazile Slovenke 36:20, impresivnom igrom u drugom poluvremenu nakon slabijeg izdanja u prvih 30 minuta (13:12).

Norvežanke su još jednom potvrdile status glavnog favorita za osvajanje svetske titule u Japanu.

Nakon početnog vođstva Norveške 2:0, razigrala se Ana Gros koja je sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << četiri gola režirala preokret Slovenki na 8:5.

Gros je postigla osam pogodaka do poluvremena, dve trećine svog tima, međutim, Skandinavke postepeno ulaze u ritam, smanjuju broj grešaka i preokreću na 13:12 do pauze.

U drugom delu su popravile igru u odbranu, a u napadu bile skoro savršene za ubedljivih +16 na kraju meča.

U trećem kolu igraće protiv selekcije Srbije koja je takođe ostvarila dve pobede u prva dva kola Grupe A.

Norvešku je predvodila Jakobsen sa 8 golova, dok su po 6 postigle Bakerud i Herem.

Najefikasnija u redovima Slovenije bila je pomenuta Gros, koja je meč završila sa devet golova.

Dala je samo jedan u drugom poluvremenu i to u trećem minutu nastavka.

Meč je na programu u utorak od 12.30 časova po našem vremenu.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo