Izvor: HotSport.rs, 08.Okt.2015, 23:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Portugalci obezbedili direktan plasman, Irci šokirali Nemce (VIDEO)

Osim nama najinteresantnije utakmice između Albanije i Srbije, večeras se igralo još sedam utakmica u kvalifikacijama za EURO 2016.

U našoj grupi sastali su se Portugal i Danska koja su držala dva prva mesta na tabeli. Ako se zna da Albanci ozbiljno prete da im ugroze direktno mesto koje vodi u Francusku, bio je to duel sa velikim ulogom.
A u takvoj situaciji pobedu je odneo ipak kvalitetniji tim. Portugal je na svom stadionu odigrao kao i u dosadašnjem toku kvalifikacija >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << – na rezultat. Golom Žoao Mutinja u 66. minutu došli su do pobede koja im obezbeđuje direktan plasman na EURO bez obzira na rezultat nedeljnog meča protiv Srbije u Beogradu.

Iznenađenje večeri viđeno je u Irskoj, gde je Irska šokirala Nemce i nanela im poraz rezultatom 1:0. Jedini gol na tom susretu postigao je Šejn Long u 70. minutu susreta, za veliku radost domaćih i produžetak nade da bi mogli do plasmana makar u baraž.

U okviru iste grupe Škotska i Poljska su podelili bodove u meču prepunog preokreta. Poveli su Poljaci golom Levandovskog, ali je preokret usledio preko Ričija u 45. i Flečera u 62. minutu. Ipak, bod veliki ‘kao kuća’ doneo je Poljacima, a ko drugi, nego Robert Levandovski pogotkom u četvtom minutu nadoknade.
Rumunija i Finska su remizirali u Bukureštu rezultatom 1:1, Severni Irci su razbili Grčku rezultatom 3:1, a Mađarska se provukla protiv Farskih Ostrva, bilo je samo 2:1.

Evo i svih rezultata i strelaca:
Grupa D:
Gruzija – Gibraltar 4:0 (3:0)
(Vatsadze 30, 45 Okriašvili 35(p), Kazaišvili 87)
Irska – Nemačka 1:0 (0:0)
(Long 70)
Škotksa – Poljska 2:2 (1:1)
(Riči 45, Flečer 62 – Levandovski 3, 95)
(Koalrov 91, Ljajić 94)

The post KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Portugalci obezbedili direktan plasman, Irci šokirali Nemce (VIDEO) appeared first on HotSport - Sportske vesti na jednom mestu i uvek na vreme.
Pogledaj vesti o: Utakmica Srbija Albanija

Nastavak na HotSport.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta HotSport.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta HotSport.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.