KUP IZAZIVAČA: Ubljanke nisu imale snage za dobar rezultat

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Nov.2023, 23:45

Revanš je na progemau 6. dcembra.

Odbojkašice Uba poražene su  u prvoj utakmici osmine finala Kupa izazivača od rumunskog Voluntarija 2005 koji je kao gost pobedio rezultatom 3:1 (25:14, 22:25, 26:24, 25:20) posle 106 minuta igre.

Revanš meč će se odigrati u sredu 6. decembra u dvorani "Unira" u Dobroeštiju, predgrađu Bukurešta.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Pobednik duela Ub - Voluntari igraće u četvrtfinalu Kupa izazivača protiv pobednika dvomeča između grčkog Olimpijakosa i italijanske Novare.