Holandija posle produžetaka i preokreta u finalu Lige nacija

Izvor: Beta, 06.Jun.2019, 23:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se večeras u finale Lige nacija, pošto je posle produžetaka u Gimaraešu pobedila Englesku s 3:1.Holandija će u finalu Lige nacija igrati protiv Portugala u nedelju od 20.45.Selekcija Engleske bila je ravnopravan rival u prvih 45 minuta, čak je i došla do vodećeg gola u 32. minutu iz jedanaesterca koji je postigao Markus Rašford.Holandija je ipak u 73. minutu izjednačila posle kornera i situacije u kojoj se najboje snašai Matijas de Liht.Engleska je desetak minuta kasnije došla do novog gola, strelac je bio je Džesi Lingard, ali je nakon konsultacija VAR, pogodak poništen zbog minimalnog ofsajda.Meč je potom otišao u produžetke, u kojima je Holandija bila bolji rival, a golove za trijumf postigao je Kvinsi Promes u 97. i 114. minutu.