Het-trik Bejla, Atletiko siguran

Izvor: Sportski Žurnal, 30.Nov.2013, 19:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atletiko Madrid pobedio je kao gost Elče sa 2:0 u 15. kolu španske La Lige.
(FOTO: AP)
„Jorgandžije” su teže nego što se očekivalo došle do trijumfa, pogocima u drugom poluvremenu.
Prvo je Koke u 63. minutu savladao domaćeg golmana, a konačan rezultat postavio je Dijego Kosta u 74. minutu.
Igrači Selte pobedili su na svom terenu Alemriju sa 3:1.
Almerija je prva došla do vođstva, ali je domaćin uspeo da preokrene rezultat i zabeleži prvu pobedu posle dva vezana poraza.
Suso je u 10. minutu doveo goste do prednosti, a Fabijan Orelana je u 26. doneo Selti izjednačenje, sa kojim su ekipe otišle na poluvreme.
U drugom delu utakmice Borha Oubinja je u 49. doneo svojoj ekipi preokret, da bi Čarls u 59. postavio konačnih 3:1.
Real Madrid je slavio očekivano lako i ubedljivo protiv Valjadolida sa 4:0. Igrač utakmice nesumnjivo bio je Velšanin Geret Bejl koji je tri puta zatreso mrežu gostiju, a i bio je asistent kod drugog gola Madriđana.
(FOTO: AP)
Jedini problem bio je da se postigne prvi gol, ali u 33. minutu Bejl je otvorio goleadu. Samo tri minuta kasnije posle njegovog dodavanja Benzema je bio precizan za 2:0.
U drugom poluvremenu Bejl je još dva puta matirao Marina, prvo u 64. i potom u samom finišu meča, u 89. minutu.
Real je na ovoj utakmici igrao bez svog najboljeg igrača i strelca Kristijana Ronalda, koji je bio van stroja zbog povrede zadnje lože.