Herta u krizi, Bajern ne staje, Borusija ubedljiva

Izvor: B92, 23.Apr.2016, 17:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajerna pobedili su Hertu u gostima sa 2:0 u meču 31. kola nemačke Bundeslige.

Keln je dobio Darmštat sa ubedljivih 4:1, kao i Borusija koja je u Štutgartu slavila 3:0.

Augzburg je vezao i treću pobedu i pobegao iz opasne zone, ovoga puta trijumfovao je nad Volfsburgom u gostima sa 2:0, dok su remizirali Ingolštat – Hanover 2:2.

Herta je vezala i četvrti meč bez pobede i ugorzila šanse za Ligu šampiona naredne sezone.

Bajern >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je bio siguran u Berlinu sa 2:0. Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, ali Vidal se upisuje u strelce u trećem minutu nastavka, posle dodavanja Geceam snažnim udarcem iz prve sa oko 20 metara. Deset minuta pre kraja postavljen je konačan rezultat, još jednim prelepim golom sa distance. Kosta je dobio loptu od Bentaije i iskosa sa 20 metara šutirao u dalji golmanov ugao.

Herta se nalazi na četvrtoj poziciji sa 49 bodova, dva manje od Bajera i četiri više od Borusije Menhengladbah, Majnca i Šalkea koji imaju i meč manje. Bajern je četiri kola pre kraja sve bliži titluli s obzirom da je zadržao sedam bodova zaostatka u odnosu na Borusiju Dortmund.

Ekipa Tomasa Tuhela slavila je u Štutgartu i „švabama“ još više zakomplikovala borbu za opstanak. Sve je rešeno u prvih 45 minuta golovima Kagave u 21. i Pulišića u 45. minutu, da bi konačan rezultat postavio Mhitarjan u 56.

Štutgart je na poziciji iznad zone ispadanja sa 33 boda, posle tri vezana poraza i sa dva boda više od Verdera koji je na 16. mestu.