Hačanov savladao Đokovića u finalu Pariza

Izvor: RTS, 04.Nov.2018, 15:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković poražen je u finalu turnira u Parizu od Rusa Karena Hačanova sa 2:0 u setovima (7:5, 6:4). Uprkos porazu, Đoković će se od ponedeljka naći na prvom mestu na ATP listi.
Hačanov je odigrao fantastično finale protiv pomalo iscrpljenog Đokovića, kojeg je savladao u dva >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << seta, nakon sat vremena i 40 minuta igre.

Prvi set igrao se sat vremena, oba tenisera su držala prednost svog servisa, ali su vrebali brejk šanse. Prvu je iskoristio Rus pri rezultatu 5:5, a ubrzo nakon toga sigurnim servis gemom osvojio prvi set.
Kako je vreme odmicalo, mladi teniser je sticao sve više samopouzdanja, što mu je pomoglo u dužim razmenama, ali i u servisu, koji je dobro funkcionisao po Hačanova.
Rus je u drugom setu nakon vođstva Đokovića od 1:0 uspeo brejkom da preokrene na 2:1. Novak je pokušao u nekoliko navrata da dođe do brejka i povratka u set, ali do toga nije došlo.
Do kraja seta Hačanov je došao do još jednog brejka i prednosti od 4:2, a potom i 5:3, iz čega Đoković nije uspeo da se vrati.
Uprkos porazu, Đoković će od ponedeljka postati novi broj jedan na ATP listi. Srpski teniser ostao je bez pete titule u Parizu, a ukupno 33 na turnirima master serije, čime bi se na večnoj listi izjednačio sa Nadalom.
Hačanov je pobedom nad Novakom i osvajanjem turnira u Parizu ostvario najveći uspeh u karijeri. Ujedno trofej u "gradu svetlosti" mu je prva titula na masters 1000 turnirima.
Turnir u Parizu bio je poslednji masters u sezoni, pred najboljim teniserima je završni turnir koji se igra u Londonu, koji se igra od 11. do 18. novembra.

Ovako je protekao meč:
16.52 – Kraj meča, pobeda Hačanova od 2:0 u setovima (7:5, 6:4).

16.47 – Novak je produžio meč i smanjio na 5:4, sada Hačanov servira za pobedu.
16.46 – Vođstvo Hačanova od 5:3, Novak servira za opstanak u meču.
16.36 – Hačanov održava prednost, u drugom setu vodi sa 4:2.
16.29 – Mladi ruski teniser potvrđuje brejk i povećava na 3:1.
16.25 – Brejk Hačanova za preokret i vođstvo od 2:1.
16.17 – Drugi set započet je osvojenim servis gemom Đokovića. 1:0.
16.12 – Hačanov osvaja prvi set nakon skoro sat vremena rezultatom 7:5.

16.07 – Brejk Hačanova, koji vodi sa 6:5 i koji servira za osvajanje prvog seta.
15.57 – Bez brejka u nastavku, Đoković vodi sa 5:4.
15.40 – Rus potvrđuje brejk i izjednačuje na 3:3.
15.38 – Hačanov uzvraća brejkom, Novak je imao 30:0, ali su neiznuđene greške vratile Rusa rezultatski u set.
15.33 – Brejk Novaka za vođstvo od 3:1. Hačanov je prvobitno spasao tri brejk lopte, ali nije uspeo i četvrtu.
15.22 – Hačanov izjednačuje na 1:1 nakon nešto dužeg gema, u kojem je Novak imao brejk šansu.
15.16 – Novak osvaja prvi servis gem sa samo jednim izgubljenim poenom. 1:0
15.14 - Počeo je meč, prvi na servisu u finalu je Novak Đoković.
15.03 – Teniseri su izašli na teren, u toku je zagrevanje, meč uskoro počinje...
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale,   Tenis