Gde je Klasiker? Bajern ponizio Borusiju u Dortmundu uz het-trik Kejna VIDEO

Izvor: B92, 04.Nov.2023, 21:39

Gde je "Klasiker"? Bajern ponizio Borusiju u Dortmundu uz het-trik Kejna VIDEO

Borusija Dortmund i Bajern Minhen odigrali su popularni "Der Klasiker", ali od derbija nije bilo ni "D" jer su Bavarci deklasirali "milionere" rezultatom 4:0.

Na prepunom "Signal Iduna Parku" postojao je samo jedan tim od starta, a pomogla su dva vodeća gola u uvodnih 10 minuta.

Najpre je Dajo Upamekano u 4. minutu pobegao čuvaru i glavom zatresao mrežu posle centaršuta Liroja Sanea.

Pet minuta kasnije po prvi put se u strelce upisao Hari Kejn. Bila je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << to izvanredna akcija gostiju, a opet je asistenciju upisao Sane.

Borusija nije imala nikakav odgovor, a za ceo meč je uputila samo jedan šut u okvir gola, dok je Bajern imao osam.

Polovičnom učinku doprineo je u drugom poluvremenu Hari Kejn, koji je u 72. i 93. minutu stigao do het-trika.

Kapiten engleske reprezentacije dao je sedam golova u prethodne tri utakmice i time potvrdio neverovatnu formu.