Leverkuzen nastavlja da gazi, Union upisao 12. uzastopni poraz

Izvor: B92, 04.Nov.2023, 18:38

Fudbaleri Bajer Leverkuzena učvrstili su se na prvom mestu nemačke Bundeslige pobedom nad Hofenhajmom rezultatom 3:2 (2:0).

TIm Ćabija Alonsa je upisao 10. uzastopan trijumf u svim takmičenjima i pobegao Bajernu na pet bodova više, s tim da Bavarci od 18.30 igraju "Klasiker" protiv Borusije u Dortmundu.

"Farmaceuti" su poveli već u 9. minutu golom Florijana Virca, a prednost je duplirao Alehandro Grimaldo u nadoknadi prvog poluvremena.

Ipak, Hofenhajm >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se nije predavao i izveo je "blic-krig" za samo tri minuta u nastavku. Najpre je Anton Stač smanjio na 2:1, a Vut Veghorst poravnao rezultat već u 58. minutu.

Ipak, tada na površinu isplivava šampionski gen ovog tima Bajer Leverkuzena, a Grimaldo je u 70. minutu golom doneo veliki trijumf.

Za razliku od Bajera, sušta suprotnost je Union Berlin, koji se nalazi u seriji od čak 12 poraza u svim takmičenjima.

Novi je upisan u Berlinu od Ajntraht Frankfurta i to rezultatom 3:0 (2:0).

Gosti su poveli na "Forsterej" stadionu već u drugom minutu, a duplirali vođstvo u 12. U oba slučaja je strelac bio Egipćanin Omar Marmuš.

U nastavku je pobedu samo potvrdio Načo u 82. minutu i produžio katastrofalana niz nemačkog učesnika Lige šampiona.

Kad smo kod učesnika Lige šampiona iz Nemačke, Lajpcig će u utorak od 21.00 gostovati Crvenoj zvezdi u Beogradu i neće biti u idealnom raspoloženju.

Razlog za to je poraz od Majnca rezultatom 2:0, a "bikovi" su se raspali za pet minuta igre u samom finišu.

Najpre je Žae-Sung Li pogodio glavom za 1:0, a potom je trijumf Majnca potvrdio Bareiro.

Remizirali su Keln i Augsburg 1:1, odnosno, Frajburg i Borusija Menhengladbah 3:3.

Frajburg se, pred dolazak TSC-a u četvrtak uveče, spasao poraza u 95. minutu i to golom iz penala Vinčenca Grifa.