Izvor: B92, 09.Maj.2021, 15:29

Frajburg gurnuo Keln ka provaliji

Fudbaleri Frajburga slavili su trijumf protiv Kelna rezultatom 4:1 (2:0) u meču 32. kola nemačke Bundeslige.
Gosti su na "Rajn Enerdži stadionu" za samo tri minuta postigli dva gola, u 18. i 20. minutu strelci su bili Petersen i Demirović.
Nadu Kelnu da može do povratka dao je Anderson u 50. minutu, a najbolja šansa za izjednačenje propuštena je 12 minuta kasnije.
Tada je Duda šutirao penal, ali ga je promašio i tu je otišao poslednji voz za "jarčeve", možda i za opstanak.
Jer do kraja su gosti u nadoknadi došli do još dva gola i do kraja stigli do veoma ubedljive pobede.
U 93. je pogodio Grifo, a u 96. Šmid za konačnih 4:1.