Fudbal

Nedelja, 09.05.2021.

15:30

Frajburg gurnuo Keln ka provaliji

Fudbaleri Frajburga slavili su trijumf protiv Kelna rezultatom 4:1 (2:0) u meču 32. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Gosti su na "Rajn Enerdži stadionu" za samo tri minuta postigli dva gola, u 18. i 20. minutu strelci su bili Petersen i Demirović.

Nadu Kelnu da može do povratka dao je Anderson u 50. minutu, a najbolja šansa za izjednačenje propuštena je 12 minuta kasnije.

Tada je Duda šutirao penal, ali ga je promašio i tu je otišao poslednji voz za "jarčeve", možda i za opstanak.

Jer do kraja su gosti u nadoknadi došli do još dva gola i do kraja stigli do veoma ubedljive pobede.

U 93. je pogodio Grifo, a u 96. Šmid za konačnih 4:1.

Keln je ostao pretposlednji sa 29 odvojenih bodova, jednim manje od Arminije i Herte koja ima i utakmicu manje. Verder ima 31 bod, a Augsburg 33.

Frajburg je bezbrižan u sredini tabele na 10. mestu sa 41 bodom.