Izvor: B92, 08.Maj.2021, 17:38

Bajern šampion deveti put zaredom!

Fudbaleri Bajerna osvojili su devetu uzastopnu titulu šampiona Nemačke.
To im je tri meča pre kraja sezone u Bundesligi donela pobeda Borusije Dortmund nad Lajpcigom sa 3:2 (1:0).
Time su "milioneri" pomogli sebi u borbi za Ligu šampiona, ali i učinili da Bajern i teoretski dođe do nove "salatare".
Lajpcig je sa 64 boda drugi je na tabeli, ali za njih neće biti problem da obezbede mesto u elitnom takmičenju,mada je malo nedostajalo da pomrse račune "milionerima".
Borusija je do pobede stigla tri minuta pre kraja kada je Džejdon Sančo drugim golom na utakmici stavio tačku na odličan meč.
Povela je ekipe iz Dortmunda u sedmom minutu preko Marka Rojsa i tim rezultatom se...