Efes dobio veštačko disanje: Darušafaka promašila trojku za preokret (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 11.Mar.2016, 22:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iako su gosti na poluvremenu imali osam poena prednosti (34:26), domaćin je u drugom delu meča uspeo da se izbori za neizvesnu završnicu, pa je umalo stigao i prestigao daleko slavnijeg rivala - 68:72

Efes je prošao kroz pakao, ali je ipak dobio veštačko disanje u borbi za četrvrtfinale Evrolige. Ekipa trofejnog srpskog stratega Dušana Ivkovića u više nego uzbudljivoj završnici u Folksvagen areni savladala je domaću Darušafaku i domogla se četvrtog trijumfa >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u TOP 16 fazi - 68:72 (15:13, 11:21, 24:21, 18:17).

Iako su gosti na poluvremenu imali osam poena prednosti (34:26), domaćin je u drugom delu meča uspeo da se izbori za neizvesnu završnicu, pa je umalo stigao i prestigao daleko slavnijeg rivala.

Mini serijom od 4:0 Darušafaka je došla do mogućnosti da u dva napada u poslednjem minutu dođe do produžetka, ali i pobede. Ipak, Redži Reding je bio apsolutni tragičar domaćeg tima. Prvo je 55 sekundi pre kraja pri rezultatu 68:70 promašio šut za dva, dok je sedam sekundi pre kraja utakmice imao i trojku za potpuni preokret, ali je ponovo promašio, pa je Ertel sa linije penala stavio tačku na ovaj meč.

Upravo je Ertel sa 21 postignutim poenom bio najefikasniji akter meča, dok je sa druge strane Vilbekin ubacio 17.

Realu iz Madrida su bile podrebne dve kvalitetne četvrtine da postavi stvari na svoje mesto u Kaunasu, gde je savladao domaći Žalgiris i došao do pete pobede u TOP 16 fazi - 75:90 (17:13, 24:26, 12:23, 22:18).

Noćioni je gađao nepogrešivo za tri poena (6/6), pa je ujedno bio i najefikasniji akter meča sa 22 postignuta poena, dok je sa druge strane Jankunas ubacio jedan manje.