EL: Makabi lagano preskočio Lokomotivu, Uvalin bolji od Sijene

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Nov.2013, 19:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Publika u Krasnodaru, ali i svi ljubitelji košarke očekivali su neizvesnu utakmicu 3. kola Evrolige između Lokomotive i Makabija, a dobili su jednostran meč.
(FOTO: Evroliga)
Tim iz Tel Aviva je od početka do kraja diktirao rezultat protiv izuzetno indisponiranog rivala u kojem je jedini dvocifreni bio Kalnijetis sa 13 poena.
Makabi je „prelomio“ duel polovinom druge četvrtine kada je serijom od 11:2 poveo sa 35:24.
Iako je u poslednje četvrtinu ušao sa „minus 14“ (46:60) i bio primoran da juri rezultat, domaći tim četiri i po minuta nije uspeo da poentira.
Prednost „Ponosa Izraela“ je potom narasla na nedostižnih +19 (71:52) za drugi trijumf u D grupi. U ekipi Makabija istakli su se Hikman i Ingls sa po 14 poena.
U drugoj utakmici trećeg kola u C rupi poljski šampion Zelena Gora napravila je veliko iznenađenje i slavila kao domaćin protiv Montepaski Sijene.
Tim koji sa klupe predvodi Mihajlo Uvalin ostvarila je svoju prvu pobedu u debitantskoj sezoni u najelitnijem evropskom takmičenju.
Najefikasniji u pobednčkoj ekipi bio je Lukaš Košarek sa 15, poena, a pratili su ga Ejenga sa 13 i Vladimir Dragičević sa 12. Kod gostiju najbolji je bio Džošua Karter sa 16, koji je za tri poena šutirao 4 od 12.
Efes je izgubio u Nemačkoj od Bamberga. Turcima nije pomogla ni dobra partija Savanovića (17 poena) i solidna rola Dragićevića (5).
Kejsi Džejkobsen je sa 23 poena bio najbolji kod Bamberga.