Dortmund iz keca u dvojku za drugu pobedu u nizu

Izvor: B92, 23.Avg.2019, 22:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dortmund "iz keca u dvojku" za drugu pobedu u nizu

Fudbaleri Borusije Dortmund ostvarili su i drugu pobedu u Bundesligi posle isto toliko odigranih kola trijumfom protiv Kelna od 3:1.

Dortmund je uspeo da dođe do pobede posle prekoreta i gola u samoj završnici, te ostavio Keln bez ijednog boda u novoj sezoni.

Gol za domaćine postigao je Dreksler u 29. minutu, a sa minimalnom prednošću za njih otišlo se na poluvreme.

Gosti iz Dortmunda značajno su podigli nivo igre u nastavku, imali preko 80 odsto poseda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lopte u tom periodu, te uspeli da dođu do nove, zaslužene pobede.

Strelac izjednačujućeg gola bio je supertalentovani Englez Džejdon Sančo u 70. minutu, da bi radost "milionerima" doneo rezervista Hakimi u 86. minutu. Na konačnih 3:1 povisio je najbolji strelac ekipe Pako Alkaser u četvrtom minutu sudijske nadoknade.