Đoković: Verujem da ću igrati još bolje

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jun.2011, 10:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković: Verujem da ću igrati još bolje

LONDON -

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je da je zadovoljan igrom i plasmanom u drugo kolo Vimbldona, izrazivši uverenje da će u nastavku turnira igrati još bolje.

Đoković je sinoć na startu takmičenja pobedio Francuza Žeremija Šardija posle samo 80 minuta igre, prepustivši rivalu šest gemova u tri seta.

"Veoma sam zadovoljan. Iako je duvao vetar, servis me je služio odlično, ali je i sve ostalo funkcionisalo kako >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << treba. Bio je ovo moj prvi takmičarski meč na travi i drago mi je što nastavljam sa dobrim igrama", rekao je drugi reket sveta.

Đoković je ocenio da je odustajanjem od turnira u "Kvinsu" napravio dobar potez, jer je imao dve sedmice odmora nakon eliminacije u polufinalu Rolan Garosa od Rodžera Federera i prekida njegove briljantne serije pobeda ove sezone.

"Kada je u Parizu završen pobednički niz to je predstavljalo neku vrstu olakšanja. Odigrao sam toliko mečeva, imao iza sebe veoma uspešnih pet-šest meseci, ali je sve trajalo dugo i bilo je iscrpljujuće. Dobrodošlo mi je malo opuštanja, i zato sam srećan što sam večeras ponovo igrao dobro, što sam svež i sjajno se osećam", rekao je Đoković, u čijoj se igri nije ni primećivalo da je takmičarski prvi put ove sezone na travnatoj podlozi.

"Definitivno, ove godine imam drugačiji pristup Vimbldonu. Igram najbolji tenis u karijeri, verujem u sebe i znam da podjednako dobro mogu da igram i na travnatoj podlozi", poručio je Đoković, koji je u Vimbldonu dva puta stigao do polufinala.

Protivnik Đokovića u drugom kolu biće pobednik meča između Južnoafrikanca Kevina Andersona i Ukrajinca Ilje Marčenka, koji je sinoć prekinut zbog mraka.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković,   London

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.