Djere u drugom kolu Ju Es opena, posle predaje Majera

Izvor: Beta, 28.Avg.2018, 20:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser Laslo Djere plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD pošto mu je danas pobedio Leonardo Majer predao meč u četvrtom setu zbog povrede.Djere je u trenutku kada je Majer odlučio da preda meč, imao vodjstvo od 2:1 u setovima, dok je u četvrtom bilo 2:1 za srpskog tenisera.U drugom kolu Djere će igrati protiv Francuza Rišara Gaskea koji je pobedio Japanca Jučija Sugitu s 3:0.Pri rezultatu 4:4 u prvom setu Djere je oduzeo servis protivniku, a potom je na svoj servis potvrdio brejk i došao do vodjstva od 1:0. U ranoj fazi drugog seta stigao je do novog brejka i poveo sa 3:1, a onda je sigurnim servis gemovima dobio drugi set identičnim rezultatom.U istom ritmu nastavio je i u trećem setu, brzo je došao do prednosti od 3:0 uz dva brejka prednosti, ali je usledio pad u igri, što je Argetinac iskoristio i uzvratio na isti način, te stigao do 4:3, a potom i osvojenog seta.U četvrtom setu i jedan i drugi teniser napravili su po brejk, a predaja Argetinca usledila je pri rezultatu 2:1.
Pogledaj vesti o: Tenis