Đere i Jorovićeva u drugom kolu, Krajinović zaustavljen

Izvor: RTS, 02.Jul.2019, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Laslo Đere i Ivana Jorović plasirali su se u drugo kolo Vimbldona savladavši Andreocija, odnosno Kerhovu. Filip Krajinović poražen je u prvom kolu od Dominika Kepfera.
21.30 – Kraj meča, Đere osvaja četvrti set rezultatom 6:3 i ukupno sa 3:1 upisuje pobedu nad Andreocijem.
21.08 – Đere uzvraća brejk i izjednačuje na 2:2.
20.56 – Brejk Andreocija na startu četvrtog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << seta.
20.51 – Srpski teniser i treći set osvaja nakon što je bolji od rivala u taj-brejku. 7:6 (7:3).
20.44 – Đere spasava tri brejk lopte i izjednačuje na 6:6, četvrti set ide u taj-brejk.
20.30 – Srpski teniser je produžio treći set izjednačivši na 5:5.
20.25 – Argentinac vodi sa 5:4, pa će Đere servirati za opstanak u trećem setu.
20.00 – Treći set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, rezultat je 1:1.
19.47 – Đere nakon velike borbe osvaja drugi set rezultatom 7:6.
19.41 – Nakon 12 odigranih gemova rezultat je 6:6, pobednika seta odlučiće taj-brejk.
19.26 – Obojica tenisera osvajaju gemove na svoj servis, pa je rezultat 4:4.
19.11 – Bez brejka u četiri gema u drugom setu. 2:2.
19.00 – Andreoci osvaja prvi set rezultatom 6:3.
18.53 – Nobi brejk Argentinca za prednost od 5:3, Andreoci servira za prvi set.
18.46 – Anreoci je vodio sa 3:0, da bi Đere potom izjednačio na 3:3 u prvom setu.
18.42 – Đere vraća brejk, osvaja dva uzastopna gema i smanjuje prednost rivala na 3:2.
18.35 – Odličan start Andreocija, koji je osvojio dva servis gema i jedan brejk, pa vodi sa 3:0 u prvom setu.
18.20 – Počeo je meč Đere – Andreoci, prvi na servisu je Argentinac.
18.15 – Đere i Andreoci izašli su na teren, uskoro će početi meč. Direktan prenos je na Drugom programu RTS-a.
18.06 – Na terenu "Broj 6" završen meč između Tenisa Sandgrena i Jasutake Učijame (3:1), na teren uskoro izlaze Laslo Đere i Gvido Andreoci.
17.40 – Filip Krajinović završava učešće na turniru, pošto je od njega bolji bio Dominik Kepfer sa 3:1 u setovima.
17.36 – Kraj meča, Ivana Jorović plasirala se u drugo kolo, pošto je sa 2:0 savladala Lesli Kerhov.
17.24 – Brejk Jorovićeve za vođstvo od 4:3 u drugom setu.
17.15 – Osvaja Kepfer taj-brejk trećeg seta sa 11:9 i vodi 2:1.
17.11 – Vraća Ivana brejk i smanjuje na 2:1.
17.09 – Velika borba Krajinovića i Kepfera u taj-brejku – 6:6.
17.08 – Lesli Kerhov pravi brejk na startu drugog seta – 2:0.
17.03 – Treći set u duelu između Krajinovića i Kepfera ušao je u taj-brejk.
17.02 – Osvaja Ivana Jorović prvi set, 7:5 u taj-brejku.
16.55 – Jorović i Kerhov igraju taj-brejk prvog seta.
16.53 – Servirao je Krajinović za osvajanje trećeg seta, ali Kepfer vraća brejk – 5:4.
16.48 – Ivana pravi brejk i vraća se u prvi set – 5:5.
16.40 – Krajinović pravi brejk, vodi 4:2 u trećem setu.
16.37 – Holanđanka koristi sedmu brejk loptu u gemu i vodi 4:3.
16.30 – Jorović i Kerhov razmenile po brejk – 3:3 u prvom setu.
16.15 – Krajinović koristi petu brejk priliku i osvaja drugi set rezultatom 6:4.
16.00 – Na terenu "Broj 7" počeo meč između Ivane Jorović i Lesli Kerhov.
15.55 – Posle šest odigranih gemova u drugom setu, nema brejka – 3:3.
15.32 – Zadržao je Kepfer brejk prdnosti i osvaja prvi set rezultatom 6:3.
15.17 – Prvi brejk na meču pravi Kepfer, vodi 3:1 i servira.
15.02 – Počeo je meč, prvi na servisu nemački teniser.
14.52 – Na teren "Broj 5" trebalo bi da izađu Filip Krajinović i Dominik Kepfer. Meč bi trebalo da počne oko 15 časova.

Prvog dana turnira plasman u drugo kolo ostvarili su Novak Đoković, Miomir Kecmanović i Janko Tipsarević, dok su Dušan Lajović i Aleksandra Krunić doživeli poraze.
Vimbldon se igra za ukupni nagradni fond od 38 miliona funti.
Sve što se tiče najvažnijeg turnira u "belom sportu" možete pratiti i od našeg novinara u Londonu Nikole Đukića (NikolaDjukic43).