Dan D za orliće, Meksiko slobodnjakom u 90. minutu dobio Urugvajce!

Izvor: Blic, 03.Jun.2015, 08:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dan D za "orliće", Meksiko slobodnjakom u 90. minutu dobio Urugvajce!

Na Svetskom prvenstvu za fudbalere do 20 godina koje se održava na Novom Zelandu, u grupi u kojoj je i Srbija situacija se prilično zakomplikovala jer je Urugvaj, koji je naše "orliće" pobedio na startu šampionata, u drugom kolu izgubio od Meksikanaca sa 2:1 i to golom u 90. minutu.

U utakmici koja je za njih predstavljala "sve ili ništa", Meksikanci su posle 70 minuta igre uspeli da povedu, zahvaljujući >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Hirvingu Lozanu, no sedam minuta pre kraja Matijas Suarez je poravnao rezultat, pa se činilo da će meč biti okončan bez pobedika.

Ali, samo što je Urugvajac Erik Kabaso isključen, i to u 90. minutu, omladinski reprezentativac Meksika Kevin Gutijerez iz sjajnog slobodnog udarca zatresao je mrežu rivala i tako u poslednjim trenucima susreta doneo trijumf svojoj ekipi, a prilično zakomplikovao situaciju u grupi u kojoj su i "orlići".

Naša selekcija, podsećamo, posle uvodnog poraza od Urugvaja (0:1), od 9 sati po srednjeevropskom vremenu i uz prenos uživo na Blicsportu igra protiv Malija, ekipe koja je napravila pravi podvig na startu šampionata sveta, pobedivši Meksiko sa 2:0.