Dan D za naše orliće posle poraza od Urugvaja, Meksikanci dobili Urugvajce!

Izvor: Blic, 03.Jun.2015, 08:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dan D za naše "orliće" posle poraza od Urugvaja, Meksikanci dobili Urugvajce!

Na Svetskom prvenstvu za fudbalere do 20 godina koje se održava na Novom Zelandu, u grupi u kojoj je i Srbija situacija se prilično zakomplikovala jer je Urugvaj, koji je naše "orliće" pobedio na startu šampionata, u drugom kolu izgubio od Meksikanaca sa 2:1 i to golom u 90. minutu, pa je sada na ekipi selektora Veljka Paunovića da ove srede, kako zna i ume, savlada Mali, možda i najprijatnije iznenađenje na ovom "Mundijalitu".

U utakmici koja je za njih predstavljala >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "sve ili ništa", Meksikanci su posle 70 minuta igre uspeli da povedu, zahvaljujući Hirvingu Lozanu, no sedam minuta pre kraja Matijas Suarez je poravnao rezultat, pa se činilo da će meč biti okončan bez pobedika.

Ali, samo što je Urugvajac Erik Kabaso isključen, i to u 90. minutu, omladinski reprezentativac Meksika Kevin Gutijerez zatresao je mrežu rivala i tako u poslednjim trenucima susreta doneo trijumf svojoj ekipi, a prilično zakomplikovao situaciju u grupi u kojoj su i "orlići".

Naša selekcija, podsećamo, posle uvodnog poraza od Urugvaja (0:1), od 9 sati po srednjeevropskom vremenu i uz prenos uživo na Blicsportu igra protiv Malija, ekipe koja je napravila pravi podvig na startu šampionata sveta, pobedivši Meksiko sa 2:0.

Na tabeli naše grupe tri ekipe imaju po tri boda, samo Srbija nema nijedan, a dalje će, posle tri odigrana kola, iz svih šest grupa proći prva i druga selekcija sa tabele, kao i četiri najuspešnija trećeplasirana tima.