Izvor: MozzartSport.com, 11.Sep.2021, 16:09

Cvajta: Verder sjajno pazario, sad mu se isplaćuje

Dukš ponovo pogodio, Vajzer strelac na debiju...

Desetak igrača napustilo je Verder ovog leta, mnogi nisu predviđali uspešnu sezonu za jednog od favorita u Cvajti ove sezone, međutim u finišu prelaznog roka uprava kluba sa Vezera povukla je sjajne poteze i to se uveliko isplaćuje. Marvin Dukš postigao je dva gola na debiju u prošlom kolu protiv Hanze (3:0), a danas u još jednoj ubedljivoj pobedi (3:0 na gostovanju Ingolštatu) iskusni napadač stigao je i do trećeg >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pogotka u dresu novog kluba.

Za potpuno zadovoljstvo obavljenim poslom na pijaci pobrinuo se mladi defanzivac Mičel Vajzer. On je stigao poslednjeg dana prelaznog roka u Verder, a njegov gol za 0:2 danas je trasirao put timu iz Bremena do sigurnog trijumfa.

Gosti su imali potpunu kontrolu igre i rezultat od početka do kraja utakmice. Čak osam udarac u okvir gola (naspram dva domaćina) na najbolji način oslikava stanje stvari na zelenom pravougaoniku.

Minimalnu pobedu ostvario je Hanover (drugu ove sezone), a gol odluke u susretu sa Sankt Paulijem delo je veziste Sebastijana Kerka koji je sticajem okolnosti dobio šansu, pošto se Franc povredio već u 8. minutu.

Najviše golova viđeno je u Karlsrueu, gde je Holštaj Kil ostao bez celog plena dva minuta pre kraja utakmice - 2:2.