Betis utišao Kamp Nou – prvi poraz Ćavija

Izvor: B92, 04.Dec.2021, 19:12

Fudbaleri Betisa slavili su na gostovanju kod Barselone rezultatom 1:0, u meču 16. kola LaLige.

Odlučujući momenat dogodio se u 79. minutu, kada je Huanmi matirao Ter Štegena.

Bila je to dobra akcija gostiju po desnoj strani, Kanales je dodao Telju, a ovaj Huanmiju, koji je rutinski pogodio dalji ugao po zemlji.

Zanimljivo, ovo je prva utakmica ovih rivala još od 1996. na kojoj je pao samo jedan gol.

Takođe, ovo je i prvi poraz Ćavija Ernandesa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na klupi Blaugrane.

On je mogao da bude izbegnut samo minut nakon primljenog gola, ali Ezalzuli nije iskoristio dobar pas Dembelea, šutirao je jako, a lopta je očešala prečku i otišla preko gola.

Betis je forsirao kontranapade, iz jednog takvog su i dali pobedonosni gol – i tako stigli do treće pozicije na tabeli, koju drže sa 30 bodova.

Barselona je tek sedma, sa sedam bodova manje od današnjeg rivala.