Izvor: RTS, 28.Jan.2023, 19:55

Barselona ponovo jednim golom uzela tri boda; Rajković izgubio od Kadiza

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima Đironu 1:0 u utakmici 19. kola španske La Lige. Kadiz je nadigrao Majorku rezultatom 2:0.
Barselona je treću utakmicu zaredom u prvenstvu Španije rešili u svoju korist "minimalcem" - nakon Atletika iz Madrida i Hetafea, Barsi je jedan gol bio dovoljan i za pobedu na gostovanju u Đironi.

Dobra akcija u 61. minutu donela je fudbalerima Barselone tri boda - Ansu Fati je na levoj strani uposlio Žordija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Albu, a levi bek Barse centrirao je u peterac. Golman Đirone je kratko odbio loptu, a Pedri je iz povoljne situacije zatresao mrežu.
Barselona se novom pobedom učvrstila na čelu tabele La Lige, dok je Đirona sve bliže zoni ispadanja pošto je vezala dva poraza.
Sevilja rutinski protiv ElčeaSevilja je rutinski savladala Elče na svom terenu rezultatom 3:0 i treća uzastopna pobeda pred svojim navijačima pogurala je ekipu Horhea Sampaolija ka sigurnoj zoni na tabeli La Lige.
Posao je Sevilja danas završila već posle prvih 45 minuta fudbala.
Marokanac Jusef En-Nesiri je u 29. minutu reagovao glavom na centrašut Markosa Akunje za 1:0.
U 41. minutu isključen je fudbaler gostiju Pedro Bigas i bilo je već tada jasno da Elče ni danas neće zabeležiti prvu pobedu u španskom prvenstvu.
Prednost Sevilje duplirao je Markos Akunja u 43. minutu - akciju po desnoj strani pokrenuo je Suso, proigrao je Badea koji je zavrnuo loptu u kazneni prostor gostiju. Udarac Toresa je izblokiran, a Akunja je sačekao odbitak i pogodio mrežu.
U trećem minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu dobro je reagovao En-Nesiri i još jednim efektnim pogotkom doneo Sevilji nedostižnih 3:0.
Rajković dva puta savladan na utakmici protiv KadizaFudbaleri Kadiza nadigrali su Majorku 2:0, pa je reprezentativac Srbije Predrag Rajković morao dva puta da vadi loptu iz mreže.

Kadiz je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu - u 10. minutu Alvaro Negredo je asistirao za Tea Bongondu koji je pogodio mrežu.
Drugi gol na meču postigao je Aleks Fernandez iz penala u 38. minutu.
Kadiz je pobedom izašao iz zone ispadanja, a Majorka se trenutno nalazi na desetom mestu sa 25 osvojenih bodova.