Izvor: RTS, 27.Jan.2023, 23:41

Lajpcig pobedom nad Šutgartom prišao na bod prvoplasiranom Bajernu

Fudbaleri Lajpciga savladali su ekipu Štutgarta 2:1 u 18. kolu Bundeslige i tako se privukao na svega bod zaostatka za prvoplasiranim Bajernom.
Lajpcig je pobedio ekipu Štutgarta sa 2:1 i na jedan bod prišao prvoplasiranoj ekipi Bajerna.

Ekipa Štutgarta koja se bori za opstanak u najjačoj nemačkoj ligi igrala je ujednačen duel sa drugoplasiranom ekipom Lajpciga.
Štutgart je prvi došao do šanse u 9. minutu ali je golman Lajpciga >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dobro odreagovao i sprečio loptu da zatrese mrežu.
U 25. minutu Dominik Soboslaj, reprezentativac Mađarske pogodio je iz slobodnog udarca i doneo prednost svojoj ekipi. Isti fudbaler je u 49. minutu povisio prednost domaćina na 2:0, da bi Fjurih golom posle penala blažio poraz svoje ekipe i postavio konačan rezultat meča.
Lajpcig je sa 35 bodova drugi na tabeli, dok se Štutgart bori za opstanak.