Bajern poražen u prvoj utakmici posle pobede nad Zvezdom

Izvor: RTS, 30.Nov.2019, 21:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri minhenskog Bajerna poraženi su od Bajera iz Leverkuzena rezultatom 2:1 u utakmici 13. kola Bundeslige. Bajern je tako doživeo neuspeh u prvom meču posle ubedljivog trijumfa nad Crvenom zvezdom u Beogradu (6:0).
Blistao je tandem Kavin Foland-Leon Bejli koju su bili glavni akteri u pobedi "farmaceuta" na "Alijanc areni".

U desetom minutu sevnula je brza kontra Bajera, Foland je sjajno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << proigrao Leona Bejlija koji je preciznim udarcem pogodio desni donji ugao gola Manela Nojera za 0:1.
U 34. minutu Tomas Miler je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio levi donji ugao i izjednačio i kada se činilo da će Bajern krenuti u novu ofanzivu i napraviti preokret usledio je novi hladan tuš.
Svega minut po izjednačenju, usledila je nova kontra gostiju, Foland je još jednom odlično poslužio Bejlija koji je bio neumoljiv – 1:2.
Gosti su u poslednjih deseta minuta igrali sa desetoricom, Jonatan Tah je zasluženo usključen pošto je u gol prilici zaustavio nepropisno napadača Bajerna, ali domaćin to nije uspeo da iskoristi, kao ni činjenicu da se igralo još sedam minuta u nadoknadi vremena.