Bajern pobedio Bajer,Hofenhajm nastavlja sa pobedama

Izvor: RTS, 29.Nov.2008, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju Bajer iz Leverkuzena, dok je Hofenhajm nastavio sa dobrim rezultatima pobedivši Armeniju, u utakmicama 15. kola Bundes lige.

Šampion Nemačke Bajern pobedio je na gostovanju Bajer 2:0. Gosti su do trijumfa došli golovima u drugom poluvremenu. Luka Toni doveo je Bavarce u vođstvo u 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Miroslav Kloze osam minuta pre kraja meča.  Bajern je drugoplasirani sa 31 osvojenim bodom, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Leverkuzen na četvrtom mestu sa 28 bodova. U sledećem kolu Bajern će igrati protiv vodećeg Hofenhajma.

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su na svom terenu Arminiju 3:0 i tako zadržali vodeću poziciju na bundesligaškoj tabeli sa 34 boda.  Hofenhajm je poveo već u petom minutu golom Vedada Ibiševića,a šest minuta kasnije vođstvo je duplirao Karlos Eduardo. Pobedu je potvrdio Fransisko Korado u 89. minutu iz jedanaesterca.

Verder je na svom terenu pobedio Ajntraht 5:0. Trostruki strelac u ekipi iz Bremena bio je Klaudio Pizaro (11. 20. i 62. minut), a golove su postigli i Dijego u 44. iz jedanaesterca i Eron Hant u 75. minutu.

Kotbus je na gostovanju u Menhengladbahu pobedio Borusiju 3:1. Gosti su poveli u 18. minutu autogolom Majkla Bredlija, a Denis Sorensen je duplirao vođstvo. Stiv Gohuri smanjio je u 59, a pobedu Kotbusa potvrdio je Emil Hula pet minuta pre kraja meča.

Fudbaleri Hanovera pobedili su Karlsrue 3:2. Majk Hanke je sa dva gola u 12. i 18. minutu doveo Hanover u vođstvo, a treći gol postigao je Mikael Forsel u 44. minutu. Karlsrue je do kraja meča uspeo da ublaži poraz preko Antonija da Silve u 48. minutu iz jedanaesterca i Larsa Štindla u 87. minutu.

Bajer Leverkuzen - Bajern Minhen 0:2

Borusija Menhengladbah - Energi 1:3

Hanover - Karlsrue 3:2

Hofenhajm - Arminija 3:0

Verder Bremen - Ajntraht Frankfurt 5:0