Hofenhajm i Bajern na vrhu

Izvor: B92, Beta, 29.Nov.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U 15. kolu nemačke Bundeslige ekipe Hofenhajma i Bajerna su pobedama zadržale vodeće pozicije na tabeli.

Hofenhajma je na svom terenu pobedio Arminiju 3:0, a strelac je ponovo bio Ibišević. Bajern je bio siguran u derbiju kola pobedivši Bajer u Leverkuzenu 2:0 golovim Tonija i Klosea. Verder je bio ubedljiv na "Vezeru" protiv Ajntrahta 5:0, a strelac tri gola bio je Pizaro. Sigurne pobede su zabeležili još Hanover protiv Karlsruea (3:2) i Kotbus u Menhengladbahu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 1:3.

Lider na tabeli, ekipa Hofenhajma nastavila je sa odličnim igrama pobedivši Arminiju iz Bilefelda 3:0. Strelci u sedmoj pobedi Hofenhajma na svom terenu, a ukupno desetoj u sezoni bili si prvi golgeter Bundeslige i Evrope Vedad Ibišević u petom, Karlos Eduardo u desetom minutu, a konačnih 3:0 postavio je Kopado pogotkom iz jedanaesterca u 89 minutu.

Minhenski Bajern je pobedom u Leverkuzenu prestigao direktnog rivala za drugu poziciju na tabeli ekipu Bajera 2:0. Golove za Baverce postigli su Luka Toni u 59. i Miroslav Klose u 82. minutu. Bajern ima trenutno tri boda manje od prvoplasiranog Hofenhajma, a jedan više od treće Herte.

Verder je na „Vezeru" došao do najubedljivije pobede u ovom kolu deklasiravši Ajntraht iz Frankfurta 5:0. Tri gola za tim iz Bremena postigao je Klaudio Pizaro u 11, 20 i 62. minutu. U strelce su se upisali i Dijego u 44. minutu sa penala, a Hunt u je u 75. postavio konačan rezultat.

Hanover je golovima Hankea u 12. i 18 minutu, te Mikaela Forsela u 44. već u prvom poluvremenu stigao do ubedljive prednosti protiv Karlsruea. Da Silva je u 48. minutu iz penala smanjio na 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Stindl tri minute pre kraja.

Ubedljivu pobedu zabeležio je i Kotbus na gostovanju u Menhengladbahu. Golove za Energi su postigli Bredli u 18. (autogol), Sorensen u 51. i Jula u 85 minutu. Jedini pogodak za Borusiju postigao je Gohuri u 59. minutu.

U prvoj utakmici kola, Herta je u petak golovima Kačara i Pantelića savladala Keln 2:1.