Bajern dao 150 sekundi nade Borusiji, Ajntraht u Evropi

Izvor: Mondo, 18.Maj.2019, 17:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Luda završnica Bundeslige. Gol Alera u Minhenu za 1:1 zagolicao je maštu navijačima Borusije Dortmund, ali je usledilo surovo prizemljenje. Ajntraht, na kraju, ipak u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali zahvaljujući Majncu.

Otprilike 150 sekundi fudbaleri Borusije nalazili su se na gol od senzacionalnog povratka na prvo mesto na tabeli poslednjeg dana šampionata.

Prizemljenje je stiglo brzo i bilo je grubo.

Titula neće u Dortmund, međutim Evropa hoće >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u Frankfurt - ali, isključivo zahvaljujući Majncu koji je posle 0:2 u 34. minutu iskoristio isključenje Hofenhajmovog tinejdžera, postigao četiri gola u nastavku i eliminisao goste iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

U Minhenu je bilo napeto od 50. do 52. minuta kada je David Alaba vratio Bajern u vođstvo i pozvao Renata Sančeza da golom za 3:1 samo pet minuta kasnije označi početak novog šampionskog slavlja, nakon čega je Niko Kovač uveo u igru i Franka Riberija i Arjena Robena, na oduševljenje 75.000 svedoka.

Ispostavilo se da su u i Francuz i Holanđanin postigli po gol i tako potpuno obesmislili tračak nade koji je među navijačima Dortmunda izazvao pogodak Sebastijana Alera iz 50. minuta za izjednačenje na "Alijanc areni".

To nije bilo dovoljno - Bajern Minhen osvojio je 28. titulu prvaka Nemačke, a sedmu u nizu!

FOTO I VIDEO: SERVUS & DANKE, ROBBERY!

Bavarci će 25. maja na "Olimpijaštadionu" u Berlinu imati priliku da osvoje nacionalnu "tripletu" pobedom nad Lajpcigom u finalu DFB kupa, jer su sezonu počeli ubedljivim Superkup trijumfom nad Ajntrahtom u Frankfurtu, kada je bilo 0:5.

Ovog puta, uz Riberijev 124. i Robenov 145. gol za klub na poslednjoj utakmici u Minhenu, rezultat je glasio: Bajern - Ajntraht 5:1 (1:0).

U isto vreme, "milioneri" su morali da se pomire sa činjenicom da četvrta uzastopna pobeda na "Borusija parku" neće biti dovoljna za devetu titulu, koja je izgubljena pre tri nedelje na "Vestfalenu" brodolomom u derbiju sa otužnim Šalkeom.

Golovi Džejdona Sanča i Marka Rojsa značili su samo da imenjak neće igrati Ligu šampiona naredne jeseni: Menhengladbah - Dortmund 0:2 (0:1).

Posle golova šaka Belfodila u 12. i Andreja Kramarića u 34. minutu, delovalo je da Ajntrahtu "ne gine" osma pozicija, međutim crveni karton 19-godišnjeg Kristofa Baumgartnera iz finiša prvog poluvremena potpuno je promenio stvari u drugom.

Domaćin je protiv desetorice plavo-belih smanjio golom Danijela Brosinskog sa bele tačke u 66. minutu, posle čega je Žan-Pol Botijus postigao dva gola, a Žan-Filip Mateta u nadoknadi okončao muke rivala čiji je trener Julijan Nagelsman nemo posmatrao oproštaj od Evrope: Majnc - Hofenhajm 4:2 (0:2).

To je, ujedno, značilo da će Ajntraht kao polufinalista ovogodišnje Lige Evrope "na mala vrata" ući u kvalifikacije za ovo takmičenje narednog leta.

U Cvajtu su ispali Hanover i Nirnberg, dok će Štutgart imati priliku da izbegne eliminaciju u baražu za trećeplasiranim timom druge lige.