Ajaks nastavlja da tone – PSV ih ispratio sam pet golova u mreži

Izvor: B92, 29.Okt.2023, 17:35

Da Ajaks prolazi kroz najveću krizu pa možda od njegovog osnivanja pokazatelj je novi bolan poraz ekipe iz Amsterdama.

Najslavniji klub iz Holandije doživeo je još jedan težak poraz od ljutog rivala.

Posle poraza od Fajenorda koji je slavio u Amstedamu službenim rezultatom 3:0, sada su poraženi od PSV sa ubedljivih 5:2 (1:2).

Mada nije tako izgledao da će biti posle prvih 45 minuta.

Ajaks je poveo u Ajndhovenu posle deset minuta igre preko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Van den Bumena. PSV je došao do izjednačenja posle samo deset minuta igre Irving Lozano, ali do kraja prvog dela igre ponovo su Amsterfamersi došli do novog gola i to preko Brobija u 40. minutu meča.

Zato je drugo poluvreme prošlo u znaku domaćih.

PSV je izjednačio u 49. minutu kada je Luk de Jong postigao pogodak.

Samo četiri minuta kasnije je Saibari doveo svoj tim u vođstvo, potom je u 60. minutu PSV povećao prednost preko drugog gola Lozana, a Meksikanac je do het-trika stigao u 72. minutu posle asistencije Tila.

Ajaks se posle ovog poraza nalazi na poslednjem mestu, dok je PSV sada na vrhu tabele Eredivizije.