ABA LIGA: Krka stigla do polovičnog učinka, peti poraz Mege

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Nov.2019, 01:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Domaćin sprečio neizvesnu završnicu.

Košarkaši Krke uspeli su da u pretposlednjem meču šestog kola ABA lige savladaju u Novom Mestu ekipu Mega Bemaksa sa 74:69 (27:21, 15:18, 20:14, 12:16) i tako dođu do treće pobede u sezoni, dok su gosti pretrpeli i peti poraz.

Bolje je Krka ušla u meč protiv gostiju iz Beograda i to se vrlo brzo pokazalo na semaforu, posle početnog vođstva Mege. Domaćin je u završnici prve četvrtine uspeo da stigne do šest poena prednosti, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ali je Mega taj zaostatak uspela da prepolovi do odlaska na veliki odmor. U trećoj deonici je Krka opet zaigrala bolje i uspela da u trećoj četvrtini stigne i do prve dvocifrene prednosti 62:51. U poslednjih 10 minuta Krka je čuvala prednost i imala vođstvo 72:60 na dva i po minuta pre kraja. Mega je tada krenula u poslednji juriš i gotovo uvela meč u dramatičnu završnicu, ali je Jošilo sa penala otklonio sve dileme oko pobednika.

THE END: @bckrka prevail over @KKMegaBemax in Novo mesto. #ABALiga pic.twitter.com/Wr5kwr6lCm

— ABA Liga (@ABA_League) November 11, 2019

Paolo Marineli sa 15 i Dalibor Đapa sa 14 poena predvodili su Krku. U redovima Mege Blaž Mesiček postigao je 15 poena, a 14 je dodao Marko Simonović.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića