ABA LIGA: Krka stigla do polovičnog učinka, peti poraz Mege

Srbija Danas
KK Krka
KK Krka / Izvor: Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si
Domaćin sprečio neizvesnu završnicu.

Košarkaši Krke uspeli su da u pretposlednjem meču šestog kola ABA lige savladaju u Novom Mestu ekipu Mega Bemaksa sa 74:69 (27:21, 15:18, 20:14, 12:16) i tako dođu do treće pobede u sezoni, dok su gosti pretrpeli i peti poraz.

DELIJE OVAKVE STVARI NE PRAŠTAJU: Bivši igrač Zvezde odlazi u Budućnost (FOTO)

POČELE SA PRIPREMAMA ZA TURSKU: Okupila se ženska košarkaška reprezentacija Srbije

PRED MEČ SA ZVEZDOM: Igokea dovela NBA igrača, igrao je za Majami, Filu i Golden Stejt

Bolje je Krka ušla u meč protiv gostiju iz Beograda i to se vrlo brzo pokazalo na semaforu, posle početnog vođstva Mege. Domaćin je u završnici prve četvrtine uspeo da stigne do šest poena prednosti, ali je Mega taj zaostatak uspela da prepolovi do odlaska na veliki odmor. U trećoj deonici je Krka opet zaigrala bolje i uspela da u trećoj četvrtini stigne i do prve dvocifrene prednosti 62:51. U poslednjih 10 minuta Krka je čuvala prednost i imala vođstvo 72:60 na dva i po minuta pre kraja. Mega je tada krenula u poslednji juriš i gotovo uvela meč u dramatičnu završnicu, ali je Jošilo sa penala otklonio sve dileme oko pobednika.

Paolo Marineli sa 15 i Dalibor Đapa sa 14 poena predvodili su Krku. U redovima Mege Blaž Mesiček postigao je 15 poena, a 14 je dodao Marko Simonović.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića

ITALIJA BRUJI O MILOŠU: Magični POTEZ Teodosića opčinio navijače Virtusa (VIDEO)

TRANSFER BOMBA: Saša doveo dvostrukog osvajača NBA prstena!

TO NIJE BIO NAVIJAČ: Branko Lazić ISPRIČAO sve o sukobu u kome je ZAŠTITIO Filipa Čovića

A DAO JE KOŠ ZA POBEDU: Jokić posle DRAME u Minesoti KRITIKOVAO sebe i saigrače

ZVEZDA SE POHVALILA: Ponovo smo bili najbolji (VIDEO)