Izvor: RTS, 02.Sep.2023, 22:02

Звезда се намучила против Новог Пазара, црвено-бели прославили 60. рођендан "Маракане"

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Новог Пазара 2:1, у утакмици шестог кола Суперлиге Србије. Црвено-бели са навијачима прославили 60. рођендан стадиона "Рајко Митић", популарне "Маракане".
Била је Звезда бољи ривал од Новог Пазара, али је >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << до три бода стигла тешком муком - 2:1.
После пораза од Вождовца у прошлом колу, победа је била императив за екипу Барака Бахара, до које су црвено-бели дошли заслужено, али су морали да стрепе до последих секунди меча.
Посао српском шампиону посао је донекле олакшало рано вођство - Александар Драговић је већ у 8. минуту донео предност домаћину, али се до новог поготка чекало до финиша меча.
После сигнализације ВАР судије, досуђен је пенал за Звезду након прекршаја над Стефаном Митровићем.
Канга је био сигуран реализатор најтроже казне и предност је удвостручена у 80. минуту.
Ипак, само минут касније Саша Јовановић је лепим поготком смањио резултат и унео неизвесност у завршницу утакмице.
До краја меча није било голова, па су црвено-бели уписали пети тријумф и са 15 освојених бодова заузимају друго место на табели, иза ТСЦ-а који има бод више.
Црвено-бели навијачи су током утакмице прославили 60. рођендан стадиона "Рајко Митић", популарне "Маракане", бакљадом, ватрометом и пригодном кореографијом.