Izvor: RTS, 17.Feb.2024, 19:52

"Петарда" Арсенала против Барнлија, Ливерпул убедљив против Брентфорда

Фудбалери Арсенала победили су у гостима екипу Барнлија 5:0 у утакмици 25. кола Премијер лиге. Убедљив је био и Ливерпул који је са 4:1 био бољи од Брентфорда.
Арсенал и Ливерпул настављају трку за лидерску позицију Премијер лиге.
"Тобџије" су после >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << убедљивих 6:0 против Вест Хема, у Барнлију декласирале и домаћина. Арсенал је до предности стигао већ у четвртом минуту када је Одегард на асистенцију Мартинелија затресао мрежу коју чува Трафорд.
Букајо Сака је искористио пенал у 41. минуту и пред финиш полувремена дуплирао предност гостију.
Арсенал се није зауставио ни у другом. Само два минута по судијском звиждуку Сака постиже нови погодак и повисује резултат на 3:0.
У наставку су се у стрелце уписали и Трозар у 66. минуту, али и Хаверц у 78.
Ливерпул чува чело табеле Екипа Јиргена Клопа убедљивом победом у Лондону спречила је Арсенал да поново избије на лидерску позицију премијер лиге.
Црвени су повели у 35. минуту поготком Нуњеза, у наставку су имали неколико добрих прилика, али се резултат до полувремена није мењао.
Мекаслистер је у 55. дуплирао предност гостију, да би Салах на асистенцију Кодија Гакпа повисио на 3:0.
Уследило је благо опуштање које је Иван Тони искористио да упише екипу Брентфорда на семафор. Коначних 4:1 поставио је Коди Гакпо у 86. минуту.