Rolan Garos: Nadal dobio treći set

Izvor: RTS, 08.Jun.2014, 18:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković - Nadal 1:2 (6:3, 5:7, 2:6, 2:3). Kakav god bio ishod, današnje finale Rolan Garosa biće upamćeno u istoriji tenisa. Dva najbolja igrača sveta, Rafael Nadal i Novak Đoković, u direktnom duelu odlučuju o posedovanju trofeja i o prvom mestu na rang listi. Meč na centralnom terenu Filip Šatrije počeo je u 15.15 časova, direktan preno sje na našem Prvom programu. Internet portal uživo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prati kretanje rezultata.

18.10 - Sada preti Španca. Ipak naš as uspeva da se odbrani i osvoji svoj servis gem, 2:2.

18.05 - Đoković pritiska servis protivnika, 15:30, Nadal odbija napad i osvaja svoj servis.

18.01 - Oba tenisera sigurna na startu četvrtog seta. 1:1.

17.50 - Na servis našeg asa Nadal dolati do prve set lopte u trećem setu. Koristi je dobija treći set sa 6:2. Treći set je trajao 50 minuta.

17.38 - Novi servis Španca i novi pokušaj Novaka da da nadoknadi izgubljeno. Nakon velike borbe i tri izjednačenja posle prednosti protivnika, naš teniser dolazi do brejk prilike. Propušta je. Nadal uspeva da veže još dva poena i osvoji svoj servis, 5:2.

17.24 - Đoković se "vraća" u meč, uspeo je da prebrodi krizu. Ponovo napada servis Nadala. Uspeva da dođe do prve brejk lopte u trećem setu. Propušta je. Potom Španac vezuje dva poena nakon odličnih servisa i osvaja gem.

17.21 - Novak konačno prekida seriju protivnika od pet vezanih gemova. Osvaja svoj servis i smanjuje na 3:1 u trećem setu.

17.16 - Nadal leti po terenu, nakon brejka lagano osvaja i svoj servis i vodi sa 3:0 u trećem setu.

17.13 - Nadal preuzima kontrolu. Diktira tempo i uspeva da iskoristi prvu brejk šansu u trećem setu i stigne do ranog brejka 2:0.

17.09 - Treći set servisom je otvorio Nadal, uz manje proble uspeo je da osvoji uvodni gem.

17.00 - Nadal koristi greške Novaka i dolazi do dve set lopte na njegov servis. Koristi prvu za 7:5 u drugom setu. Set je trajao 61 minut igre.

16.55 - Nadal je osvajanjem svog servisa osigurao taj-brejk. Predstoji da to uradi i Novak.

16.51 - Usledila su dva "mirna" gema. Oba tenisera sigurna na svoj servis 5:5.

16.41 - Nastavlja se borba za svaki poen. U narednom gemu Španac napada, sada on ima šansu da ponovo stigne do prednosti. Ovog puta naš as ne da svoj servis, 4:4.

16.36 - Novak uzvraća. Već u narednom gemu koristi prvu brejk šansu u drugom setu i oduzima servis Špancu, 3:4.

16.31 - Prvi do brejk šanse u drugom setu stiže Nadal. Novak uspeva da se spasi. Međutim, protivnik dolazi do nove šanse, drugu koristi i dolazi do brejka, 4:2.

16.14 - Đoković nastavlja sa dobrom igrom. Konstantno pritiska servis protivnika, preti i čeka svoju šansu. Jednostavno ne dozvoljava protivniku da se opusti.

16.09 - Novak je siguran na svoj servis, 1:1.

16.05 - Nadal prekida seriju našeg asa od tri vezana gema. Osvaja svoj servis za početno pođstvo u drugom setu.

16.01 - Drugi set servisom je počeo Španac.

15.55 - Nadal uzvraća. Sada on osvaja prva dva poena na servis našeg asa, 0:30, a potom dolazi i do dve brejk lopte. Novak uspeva da se spasi, 40:40. Zatim vezuje još dva poena i osvaja prvi set rezultatom 6:3. Prvi set trajao je 44 minuta igre.

15.50 - Đoković napada servis protivnika. Osvaja prva dva poena, 0:30. Zatim dolazi do dve vezane brejk šanse. Nadal uspeva da se izvuče, 40:40. Naš teniser osvaja i treću brejk šansu. Koristi je, 5:3.

15.42 - Sada Nadal preti, 15:30, potom stiže i do izjednačenja 40:40. Međutim, Novak ne da svoj servis, 4:3.

15.31 - Đoković propušta prvu priliku da stigne do brej šanse. Pri rezultatu 30:30 na servis protivnika lopticu šalje u mrežu. U nastavku Španac osvaja svoj servis.

15.24 - "Opipavanje pulsa". Početak meča bez brejk prilika, oba tenisera sigurna na svoj servis, polako se borba rasplamsava. Viđen je i prvi poen sa dužom razmenom, ohrabrujuće, pripao je Novaku. Posle tri gema naš teniser vodi sa 2:1.

15.17 - Bez problema Novak osvaja svoj uvodni servis.

15.14 - Počeo je meč. Prvi je na servisu Novak Đoković.

15.02 - Igrači su na terenu. Nakon zagrevanja očekuje se početak spektakla.

14.45 - Iščekuje se izlazak Novaka Đokovića i Rafaela Nadala na Filip Šartije.

14.24 - Kineske teniserke Se Šuvei i Pen Šuai osvojile su Otvoreno prvenstvo Francuske, pošto su u finalu pobedile italijanski dubl Sara Erani/Roberta Vinči sa 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Finalni duel na Rolan Garosu biće 41 međusobni meč Đokovića i Nadala, a Španac vodi sa 22:19 u pobedama. Teško je odrediti kojem teniseru je današnji susret značajniji u karijeri, što je dodatni psihološki pritisak pred početak meča.

Osvajanjem finala Đoković bi jednom pobedom u svoju tenisku biografiju upisao niz značajnih rezultata. Došao bi do prvog trofeja na gren slemu u Parizu, ujedno bi se vratio na prvo mesto ATP rang liste tenisera, a ostvario bi i svoju pevu pobedu nad Rafaelom Nadalom u Rolan Garosu.

Na drugoj strani, Rafael Nadal nastojeći da ostane na samo jednom porazu na Rolan Garosu u dosadašnjoj karijeri, brani poziciju prvog tenisera sveta i očekuje deveti trofej na pariskoj šljaci.
Pogledaj vesti o: Rafael Nadal,   Novak Đoković finale,   Tenis