Uživo: Crno-beli vitez Koja overava trijumf, Donji Srem - Partizan 0:2

Izvor: Blic, 07.Mar.2015, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uživo: Crno-beli "vitez Koja" overava trijumf, Donji Srem - Partizan 0:2

Crno-beli nisu krenuli po planu, vezali su dva remija u Humskoj (3:3 sa Voždovcem i 0:0 sa niškim Radničkim) i vratili Crvenu zvezdu u šampionsku trku, pa nemaju pravo na kiks na "Karađorđu", gde su ih Sremci ugostili, jer njihov stadion u Pećincima >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ne ispunjava uslove za mečeve visokog rizika.

Trener Partizana Marko Nikolić i dalje je suspendovan, a njegov pomoćnik Zvonko Varga odlučio je da Saša Ilić počne utakmicu prvi put u ovom drugom delu šampionata.

I upravo je legendarni vezista stvorio prvu šansu, u trećem minutu je sa levog boka pronašao Ninkovića koji je iz prve šutirao sa oko 10-tak metara, ali je Belić odlično intervenisao.

Partizan je imao inicijativu od samog početka, zapretio i u 15. minutu kada je Kojić bio nešto sporiji, te je faulirao golmana Donjeg Srema u nameri da dođe do lopte. Kad smo kod lopti, za njih su van terena bili zaduženi klinci, što nije uobičajena praksa, već ih skupljaju uglavnom članovi omladinskog pogona, ali su ovi dečaci dobili priliku da dugo pamte ovaj meč.

Crno-beli su opsedali gol domaćeg tima, Grbić je iznudio faul iz kog je Drinčić prepoznatljivo oštro centrirao i Kojić je toliko loše zahvatio loptu glavom da je ostala u terenu, usledio je novi centaršut Drinčića i pokušaj Balažica, ali je protivnička odbrana otklonila opasnost.

Centarfor Partizana našao se u šansi i sredinom prvog poluvremena i nije uspeo petom da savlada Belića posle akcije Ninkovića i Ilića. Na isteku pola sata još dve dobre prilike za jesenjeg šampiona otišle su u nepovrat - najpre Babović nije uspeo da zahvati loptu iako je bio usamljen na desnoj strani, da bi sa suprotne Volkov snažno šutirao i zatresao samo spoljni deo mreže.

Nadmoć je krunisana u 37. minutu - Sale Ilić je izbacio Ninkovića koji je uradio najveći deo posla, probio po levom krilu, umakao čuvaru i iz gotovo "mrtvog" ugla poslao loptu iza leđa istrčalog Belića, a paralelno sa golom, pa je Kojiću ostalo da sa dva metra lako zatrese mrežu za 0:1.

Gostu su umrtvili ritam i kontrolisali igru, a fudbaleri Donjeg Srema nisu delovali kao da mogu da ugroze golmana Živka Živkovića. Čekali su crno-beli šansu da udvostruče prednost i do nje su došli u 74. minutu kada je Babović odlično izbacio Volkova koji je sa leve strane idealno centrirao, pa je Kojiću ostalo da samo glavom prosledi loptu u mrežu za svoj drugi pogodak i 0:2.

Donji Srem - Partizan 0:1

Stadion: Karađorđe. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac).

Strelac: Kojić 0:1 (36), Kojić 0:2 (74).

Donji Srem: Belić, Košturić (od 70. Stanković), Josimov, Abubakar, Prljević, Obuobi, Jelić, Vukobrat, Spalević, Lakićević, Šarac.

Partizan: Ž. Živković, Bandalovski, B. Ilić, Balažic, Volkov, Drinčić, Babović, S. Ilić, Grbić, Ninković (od 69. Brašanac), Kojić.