Uživo: Borac - Partizan 1:2, vode Spartak i Jagodina, Napredak klizi ka baražu

Izvor: Blic, 24.Maj.2015, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan je šampion, Crvena zvezda završava sezonu bez trofeja, Čukarički je izrastao u ozbiljan klub i biće ravnopravan konkurent večitima. Poznato je i da će kragujevački Radnički i Donji Srem napustiti Superligu, a ko će u baraž za opstanak biće jasno posle mečeva poslednjeg, 30. kola (17 časova) koje uživo možete pratiti uz Blicsport.rs.

Dakle, evropske karte su podeljene, kao i one za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Prvu ligu, ali strepi još pet klubova i jedan od njih moraće u plej-of sa Metalcem, trećeplasiranim iz nižeg ranga.

Voždovac gostuje niškom Radničkom i nalazi se u najboljoj poziciji, jer može u baraž samo ako sva četiri preostala kandidata slave, a može i da se stvori krug od četiri tima sa istim brojem bodova.

Borac na papiru ima najteži zadatak, pošto dočekuje šampiona Partiza, ali je trener crno-belih Zoran Milinković najavio da će šansu dobiti mlade nade. Na poziciji koja vodi u baraž trenutno je Spartak koji u Subotici čeka Čukarički, Jagodina kod kuće igra protiv OFK Beograda, a Napredak sa Radom.

Nikako im na ruku nije išao ni rezultat iz Subotice, jer je Spartak poveo protiv Čuke golom Andreja Mrkele iz 24. minuta i tako poslao Napredak na mesto koje vodi u doigravanje.

Fudbaleri Jagodine ništa nisu hteli da prepuste slučaju, već su sa čak dva pogotka u devetom minutu, preko Martinovića i Savkovića poveli sa 2:0 protiv OFK Beograda.

Partizan je Čačku došao do prednosti u 16. minutu kada je Grbić prošao po desnom krilu i pronašao Ninkovića, njegov šut je golman Borca Bajić zaustavio uz pomoć stative, ali se lopta odbila do Luke koji ju je glavom prosledio u mrežu za 0:1.

Sredinom prvog dela domaći tim je poravnao usled velike greške odbrane crno-belih i taj poklon je Ognjen Ožegović, bivši napadač Zvezde, pretvorio u 1:1, ali je Partizan samo dva minuta kasnije vratio vođstvo.

I odbrana Borca je napravila grešku, Boranijašević se spetljao, pa je Marinković lepo pogodio desni ugao za 1:2.

Na oproštaju od sezone i navijača, Zvezda je ugostila Mladost i povela u 24. minutu preko Petra Orlandića koji je glavom sa ivice peterca sproveo centaršut Stojanovića u metu za 1:0.

Taj rezultat bio je aktivan na "Marakani" do isteka pola sata igre kada su Lučanci izveli sjajnu akciju, Jovanović je prošao iza leđa crveno-bele odbrane i centrirao na drugu stativu, Frajdej je bio kratak, ali je Pavlov bio na pravom mestu da matira Kahrimana za 1:1.