UŽIVO: Partizan - Crvena zvezda 51:46 (25. minut). Crveno-beli se vraćaju u igru

Izvor: Vesti-online.com, 30.Apr.2014, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogdan Bogdanović zakucava pored Čarlsa Čenkinsa (Foto: Arhiva)

U prethodna dva susreta u sezoni, u ABA ligi, bolji su bili crveno-beli. Oba tima imaju stopostotni učinak (po >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << četiri pobede) u dosadašnjem toku šampionata. U Dvorani Pionir okupilo se oko 5.000 gledalaca, mahom navijača Partizana.

26. minut - Radenović za samo minut tri Zvezde. 13 poena krilnog centra gostiju. Milutinov vraća pet poena viška.

25. minut - Pavlović za plus 9. 18 poena beka Partizana. Lazić smanjuje. Blažić smanjuje na 49:44.

24. minut - Radenović smanjuje, 9:0 za Zvezdu. Pavlović i Bertrans prekidaju seriju Zvezde. Prvi poeni Nelsona, uz faul Lovernja.

23. minut - Reaguje Duško Vujošević tajm-autom. Zvezda se vraća u igru. Serija 7:0. Betrans promašuje trojku. Nelson pravi faul u napadu i propušta priliku da se crveno-beli još više približe rivalu.

22. minut - Lazić postiže trojku. 5:0 za Zvezdu u drugom poluvremenu. Poeni za Blažića. Zvezda smanjuje prednost.

20. minut - Serija izgubljenih lopti za Zvezdu. Bekovi gostiju kao da ne postoje. Dominacija Partizana. Milutinov zakucava za +15. Kraj prvog poluvremena.

19. minut - Bertrans za +11. Smnajuje Dženkins sa linije slobodnih bacanja. Bertrans trojkom do +12.

18. minut - Marjanović je prvi dvocifreni igrač Zvezde. Postigao je dosad 10 poena. Pavlović iz kontre za +9 Partizana. Bivši NBA igrač postigao je već 13 poena. Plejmejker Crvene zvezde Demarkus Nelson nastavlja sa katastrofalnim partijama.

17. minut - Prvi poen za Dženkinsa. Prvi poeni za bekove crveno-belih. Prvi poeni za Bogdanovića s druge strane.

16. minut - Radenović vezao šet poena za Zvezdu. Trojka od table.

15. minut - Zvezda šutira trojke 0/8. Bertrans povećava prednost za crno-bele. Radenović konačno postiže poena za anemičnu Zvezdu.

14. minut - Zvezda pet minuta bez koša. Bezidejna igra crveno-belih u napadu.

13. minut - Nezadrživi Pavlović. Prva osetnija prednost Partizana.

12. minut - Nervozni početak druge četvrtine. Katić gubi dve lopte. Gagić upisuje prve poene. Vodi Partizan 22:16.

11. minut - Prvi incidenti na tribinama. Srećom, situacija na tribini gde su Zvezdini navijači se smirila.

10. minut - Pavlović nerešiva enigma za Zvezdinu odbranu. Lazić ne uspeva da ga sačuva. Zvezda šutirala trojke u prvoj četvrtini 0/6. Pavlović za 20:16. Devet poena nekadašnje zvezde Klivlenda. Kraj prve četvrtine.

9. minut - Zvezda nastavlja sa katastrofalnim šutem za tri poena (0/4). Tepić povećava prednost Partizana.

8. minut - Marjanović je postigao sedam od 14 poena crveno-belih. Milutinov promašuje oba slobodna bacanja. Pavlović izjednačuje, ima i slobodno bacanje. Vodi Partizan 15:14.

7. minut - Pavlović pogađa prvu trojku na meču. Vodi Partizan 12:11. Dragićević vraća Zvezdi prednost.

6. minut - Boban Marjanović zasad najbolji akter meča. Nema leka odbrana Partizana za Zvezdinog "džina".

4. minut - Milutinov izjednačuje - 5:5. Marjanović za 5:7. Partizan neuspešno pokušava šutem za tri poena. Prvi tajm aut na utakmici.

3. minut - Radenović koš i faul - Zvezda vodi 5:3.

2. minut - Partizan je zbunio Zvezdu zonom. Lovernj povećava na 3:0. Prve poena sa linije slobodnih bacanja za Zvezdu postiže Boban Marjanović - 3:2.

1. minut - Prvi poen na utakmici sa linije slobodnih bacanja postiže centar Partizana Dejan Musli.

Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda