Prva pobeda Partizana u Sloveniji, Luka srušio Pandure

Izvor: Sportski Žurnal, 30.Jun.2013, 21:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Petrolul 1:0 (1:0)
STRELAC: 1:0 – Luka u 36. minutu. Stadion: Mestni u Ptuju. Gledalaca: 100. Sudija: Borut Janžekovič. Pomoćnici: Aleksandar Burjan i David Gabrovec (svi iz Slovenije). Žuti karton: Marković (Partizan).
PARTIZAN (4-2-1-3): Nikola Petrović (od 46. Lukač), Aksentijević, Ostojić, Ivanov (od 70. Stanković), Volkov (od 90. Nemanja Petrović), Marković (od 90. Pantić), Jojić, Luka >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << (od 73. Babić), Ilić (71. Brašanac), Ninković (od 64. S. Šćepović), Kojić (od 59. Mitrović).
PETROLUL (4-2-3-1): Valinčijus (od 59. Pesanja), Naziri (od 59. Alveš), Neag, Hoban (od 46. Jamiši), Greku (od 59. Giljerme), Romario, Tores (od 46. Mustivar), Buđema (od 59. Ilie), Kristea (od 53. Grozav), Morar (od 52. Popesku), Kristesku (od 46. Jounes).
(FOTO: FK Partizan)
Gol Predraga Luke u 36. minutu, doneo je Partizanu prvu pobedu na pripremama u Sloveniji. Posle poraza od Lokomotive od 1:0, crno-beli su savladali rumunski Petrolul minimalcem.
Šampion Srbije igrao je veoma dobro protiv snažnog rivala, trećeplasiranog minule sezone u nacionalnom prvenstvu. Od samog početka izabranici trenera Vuka Rašovića diktirali su tempo i pritiskali protivnika, pa su zasluženo stekkli prednost u 36. minutu.
Kapiten Saša Ilić sjajno je uposlio Luku, koji je rutinski obišao protivničkog golmana i zatresao mrežu.
U nastavku susreta Rašović je izvršio više izmena, ali su crno-beli požrtvovanom igrom sačuvali gol prednosti za zasluženu pobedu.
U drugom poluvremenu na golu Partizana debitovao je Milan Lukač, pojačanje iz OFK Beograda, koji je zamenio Nikolu Petrovića.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.