Partizane, uzdaj se u iskustvo u Evropi, jer Videoton to nema!

Izvor: Sportske.net, 04.Avg.2017, 18:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizane, uzdaj se u iskustvo u Evropi, jer Videoton to nema!

Ekipa Videotona u novijoj istoriji doživljava veliki rast, a zanimljivo da je u skoro svakoj sezoni igrala protiv ekipe sa ovih prostora.

Klub koji je osnovan 1941. godine i koji je nosio različita imena kroz istoriju, od 2009. godine nosi ime Videoton i od ove sezone ima srpskog stručnjaka za trenera, Marka Nikolića.

Upravo će Marko Nikolić ključnu utakmicu u kvalifikacijama za Ligu Evrope igrati protiv svog nekadašnjeg tima, Partizana, voljom žreba, a pored >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << srpskog trenera, tu su i igrači poput Danka Lazovića i Marka Šćepovića koji su nosili crno-beli dres.

Radi se o klubu koji je dva puta bio šampion Mađarske, 2011. i 2015. godine, a i ove godine imaju najviše ciljeve zbog čega je i doveden srpski trener.

Uložen je veliki novac u ovaj klub, mađarski predsednik Vlade Viktor Orban je takođe blizak klubu i želi da od njega napravi velikana.

Partizan stoji na tom putu, a pre njega su to činili klubovi sa Balkana. Najveći uspeh u novijoj istoriji su im učešće u Ligi Evrope 2012. godine, ali su tada završili kao treći, iza Genka i Bazela, a ispred Sportinga u grupi. Te godine je i Partizan igrao Ligu Evrope, ali je takođe završio kao trećeplasirani u grupi.

Mladost Podgorica je bila njihov prvi protivnik 2013. godine u kvalikacijama za LE, ispostavilo se i koban, pošto su ih Crnogorci eliminisali.

2015. godine je ovaj tim uspeo da osvoji ligu i da izbori kvalifikacija za LŠ, ali su kasnije ispali od BATE Borisova u trećoj rundi, a kasnije su demolirani i od Leha sa 4:0 u ukupnom rezultatu u okviru kvalifikacija za LE.

Videoton je igrao naredne godine kvalifikacije za LE, sastali su se i sa Čukaričkim na čuvenoj "Pančo areni" u rodnom mestu gore pomenutog Orbana. Videoton je uspeo da savlada srpski tim, ali je kasnije ponovo izgubio u trećem kolu kvalifikacija, ovoga puta od Midtjilanda.

Ove godine njihov put vodi do Lige Evrope preko Balzana sa Malte, Nome Kaljua iz Estonije i Bordoa iz Francuske. Da li je Partizan veliki zalogaj?

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.