Partizan ubedljiv protiv Astane za oproštaj od Evrope

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Dec.2019, 10:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Humskoj Astanu 4:1 (3:0) u poslednjem meču grupe L Lige Evrope.

U susretu koji nije imao takmičarski značaj ni za jednu ekipu, Partizan se trijumfom oprostio od evropskog takmičenja.

Izabranici Sava Miloševića do vođstva su došli u 4.minutu golom Sejdbu Sume, dvostruki strelac za crno-bele bio je Umar Sadik u 22. i 76. minutu, a mrežu je zatresao i Takuma >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Asano.

Astana je autogolom Strahinje Pavlovića u 79. minutu uspela da smanji rezultat na 4:1.

Crno-beli su grupnu fazu završili na trećoj poziciji sa osam osvojenih bodova, iza AZ Alkmara i Mančester Junajteda, koji su izborili proleće u LE.

Ovako je protekao tok utakmice:

93. minut - Kraj meča! Ubedljiva pobeda Partizana za osmi bod u Ligi Evrope.

89. minut - Strahinja Pavlović odličan u skoku posle prekida, ali je Erić odbradio njegov šut glavom.

80. minut - Odličan Asano danas, nova prilika za njega, ali je šutirao preko gola sa ivice kaznenog prostora.

79. minut - GOL!!! Neočekivano gosti stižu do gola, Rotariu je centrirao, lopta zakačila Strahinju Pavlovića i prevarila Kljajića na golu.

75. minut - GOL!!! Asano je povukao, asistirao Sadiku koji obilazi golmana i pogađa mrežu za 4:0.

67. minut - Stojković se povredio, moraće van terena. Umesto njega, na golu je Filip Kljajić.

62. minut - Lazar Pavlović je na terenu umesto Sume.

54. minut - Lopta više u nogama igrača Astane u nastavku, Partizan će očigledno usporiti i napadati brzim kontranapadima.

22.00 - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog dela igre.

41. minut - Odličan napad Astane, najbolji do sada, Rotariu je šutirao glavom , ali je Stojković odlično reagovao i sačuvao mrežu.

25. minut - GOL!!! Ubedljiva prednost Partizana već u 26. minutu, Asano je strelac za 3:0. Sadik je odložio loptu za Japanca, a ovaj se brzo uputio ka golu rivala i potom savladao golmana gostiju.

21. minut - GOL!!! Veliku grešku Longvinenka iskoristio je Tošić, koji je proigrao Sadika, a ovaj smestio u mrežu.

17. minut - Partizan ima inicijativu i prednost, ali se gosti oslobađaju i pokušavaju da umire igru.

6. minut - Umalo da Sadik uveća prednost Partizana. Prvo je šutirao u Erića, a potom pogodio stativu.

4. minut - GOL!!! Prva ozbiljnija akcija i Partizan vodi protiv Astane. Suma je šutirao, Erić odbranio, ali je Suma pogodio iz popravnog.