Partizan 26. put prvak države!

Izvor: B92, 13.Maj.2015, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana novi su šampioni Srbije, a titulu su obezbedili pobedom nad Napretkom u Kruševcu sa 2:0 (0:0) u 28. kolu Jelen Superlige.

Crno-beli su trijumf obezbedili u drugom poluvremeu golom Branka Ilića u 26. minutu i Andrije Živkovića na devet minuta do kraja.

To je 26. titula nacionalnog prvaka za crno-bele, a sedma u poslednjih osam godina.

Partizan je bio superioran tokom najvećeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dela prvenstva, na proleće se izborio i sa odlascima ključnih igrača poput Škuletića i Lazovića, pa je više nego zasluženo ponovo prvak države. Dodatni razlog za slavlje ima legenda crno-belih, kapiten Saša Ilić, koji je osvojio desetu titulu sa Partizanom.

Prvo poluvreme utakmice u Kruševcu nije donelo mnogo uzbuđenja. Najbolju priliku imao je Napredak u 16. minutu, ali dobru kontru domaćina nije realizovao Nikola Trujić, pošto je njegov udarac sa sedam-osam metara završio preko gola.

Početak drugog dela igre obeležili su uglavnom udarci sa distance, koji nisu ugrozili golmane nijedne od ekipe.

Partizan je do prednosti došao pošto je Nikola Drinčić iz slobodnog udarca sa oko 40 metara centrirao, a Ilič je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu. Napredak je umalo u 77. minutu došao do izjednačenja, ali je Trujić udarcem sa ivice kaznenog pogodio samo stativu.

Konačan rezultat utakmice u Kruševcu postavio je Živković, koji je posle proigravanja Nemanje Kojića ostao sâm u kaznenom prostoru i lako savladao golmana Napretka.

Napredak – Partizan 0:2 (0:0)

B. Ilić 56, Živković 81

Stadion: Mladost, Sudija: Dejan Santrač

Napredak: Janković – Gobeljić, Frimpong, Paunović, Urošević – Stanojević (Bajić 71'), Vučetić – Lemajić, Dimitrov (Majdevac 70'), Trujić – N’Diaje.

Partizan: Ž. Živković – Bandalovski, Ćirković, B. Ilić, Volkov – Drinčić, Brašanac – A. Živković, Babović (Marković 79'), S. Ilić (Ninković 67'), Šaponjić (Kojić 56').

16. Radnički 1923 28 4 6 18 16:39 15

U prvih petnaestak minuta nismo videli ništa vredno spomena – Partizan je imao dva kornera, domaći jedan prekid, ali iz toga se ništa nije izrodilo.

Zatim je odjednom, u 16. minutu Napredak organizovao kontru i propustio izvrsnu priliku – Gobeljić je centrirao sa desne strane, Trujić je bio sâm na drugoj strani, ali je sa sedam-osam metara prebacio gol.

Činilo se da je to najava nešto sadržajnijeg nastavka meča, ali to nije bio slučaj – pola sata meča je proteklo, a u Kruševcu smo gledali pravu uspavanku, bez ijedne prave šanse.

Napredak je bio malo agilniji, međutim nije uspevao da stvori novu stopostonu priliku, a na drugoj strani gosti su tražili penal pošto je Bandalovski pao u šesnaestercu posle duela sa Trujićem.

Za nijansu jači tempo i rastrčanije igrače videli smo na početku drugog poluvremena, ali osim pokušaja sa distance i niza kornera bez efekta, nije bilo uzbuđenja.

Trener Milinković izbacio je Šaponjića i uveo Kojića, a u 62. minutu Partizan stiže do prednosti – Drinčić je fantastično izveo prekid, a Branko Ilić bio je najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu.

Domaći nisu odustajali, imali su nekoliko solidnih napada, a onda je u 77. minutu Trujić ponovo bio nadomak gola – sam je sebi stvorio prostor i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila na stativi.

Napredak je preuzeo inicijativu, a crno-beli su pretili iz kontri – prvo je Ninkovićev pâs bio neprecizan, a u drugoj situaciji Kojić je šutirao pored gola. Ono što nije tada, Partizan je uradio u 81. minutu - nova odlična kontra, Kojić je dodao do usamljenog Živkovića, koji je ostao smiren i plasirao je loptu ispod golmana za 2:0.

Do kraja meča crno-beli su mogli i dodatno da uvećaju prednost, pokušali su Ninković i Drinčić, ali ostalo je 2:0 - dovoljno za veliko slavlje igrača, stručnog štaba i navijača Partizana, koji su osvojili novu titulu.
Pogledaj vesti o: Kruševac