PARTIZAN ISPUSTIO POBEDU: Crno-beli dominirali AZ Alkmar odneo bod u Holandiju

Izvor: Večernje novosti, 20.Sep.2019, 00:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana i AZ Alkmara igrali su večeras u Beogradu nerešeno 2:2 u prvom kolu Grupe L Lige Evropa NIŠTA, sve, pa mrvice. Partizanov “rulet” na početku takmičenja u Ligi Evrope stao je na “nulu”, a posle svega viđenog utisak je da mnogo više razloga za žalom ima srpski predstavnik u Ligi Evrope. Imao je Partizan fantastičnog Natha, ne i raspoloženog saigrača da njegove nestvarne projekcije pretoči u rezultat kojem Boadijev gol u 67. Minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << ne bi mogao da naškodi. Na kraju Holanđanisu sa širokim osmehom napustili Humsku - 2:2 (1:1).Letnja “navika” Partizana da u evropske utakmice ulazi sa golom minusa nije izneverena ni na ulasku u jesen na medjunarodnoj sceni. Prva ozbiljnija akcija Holandjana i dolazak na polovinu domaćina doneo je prednost Alkmaru i potpuno izbacio iz koloseka momke u crno-belim dresovima. Kopmajners i Boadu su na sjajan način u tom 13.minutu izbacili Ostojića iz igre, a Stengsu je na petercu ostao lakši deo posla da zatrese praznu mrežu Partizanovog gola.Trebalo je Miloševićevim pulenima vremena da se povrate od šoka, a u trenucima kada se činilo da Holandjani kontrolišu zbivanja na terenu usledila je dubinska lopta Natha za Asana, kojeg je Svenson srušio kao poslednji igrač odbrane i zasluženo krenuo na tuširanje pre ostalih. Brojčana prednost na terenu je “olakšala” noge Miloševićevim pulenima, a još više nesmotren start Vujtensa nad Sadikom iz 40.minuta koji je Nathu omogućio da sa bele tačke postigne 17. gol u evropskim takmičenjima, a 15. u okviru Lige Evrope.PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Partizan - AZ Alkmar 2:2Na krilima raspoloženog i kreativnog Izraelca Natha Partizan je od početka drugog poluvremena krenuo da “krcka” otpor organizovane odbrane gostiju. Sjajni vezista crno-belih je u svakom trenutku i u svakoj akciji imao pravo rešenje za razliku od Japanca Asana koji je, utisak je, više jurio bonus za postignut gol nego što je razmišljao o onome što bi bilo bolje za ekipu. Do gola koji je trebalo da definitivno prelomi utakmicu Partizan je stigao u 61. minutu, a u centru pažnje je bio sveprisutni Natho. On je najpre asistirao Sadiku, koji je sa ivice šesnaesterca pogodio stativu, da bi zatim natrčao na odbijenu loptu i sa 17 metara je smestio iza ledja Bizoa. Proključale su dve tribine krcate mališanima iz škola fudbala, Holandjani su bili u nokdaunu, ali su odbili da “bace peškir”.Da i potpuno kontrolisana utakmica može krajnje naivno da se upropasti Partizan je pokazao u 67.minutu, kada je Ostojić bio neodlučan, a Miletić nedovoljno brz da zaustavi Boadija koji se stuštio ka golu Stojkovića i prizemnim udarcem doneo novi hladan tuš.Usledila je totalna ofanziva, igra “viktorije” pred golom Alkmara, ali igru,želju i borbenost nije ispratio rezultat. Fantastičnog Natha koji je delio lopte “sa očima” je malo ko pratio na pravi način, ipak i pored toga crno-beli su u 83. i 84.minutu imali zicere za reprizu rezultata iz septembra 2015. kada je Alkmar savladan 3:2. Suma j gadjao pored, Marković preko gola, pa će Partizan morati težim putem da traži put ka evropskom proleću. Prilika za popravni crno-belima se pruža za dve nedelje na gostovanju Astani.PROČITAJTE JOŠ: PARTIZAN OPET ŠALjE NAJLEPŠU SLIKU U EVROPU: Deca iz svih krajeva Srbije i Republike Srpske stigli na stadion u Humskoj (FOTO / VIDEO)PARTIZAN - ALKMAR 2:2 (1:1)STRELCI: Natho u 41. iz penala i 61. za Partizan, Stengs u 13, Boadi u 67.minutu za Alkmar. Stadion Partizana. Gledalaca: 20.000. Sudija: Marko Guida (Italija) 7. Crveni karton: Svenson ( Alkmar) u 27.minutu.PARTIZAN: Stojković 6 - Miletić 6,5, Ostojić 6, S. Pavlović 7, Urošević -6,5 - Zdjelar 7, Šćekić 6(od 80. Suma -) - Tošić 6,5 (od 63. Marković 6,5), Natho 8, Asano 5,5 - Sadik 6 (od 88. Gigić -).ALKMAR: Bizo 7 - Svenson - , Vlar 6, Vujtens 5,5 (od 55. Hacidijakos 6), Vindal 6 - Mitsje 6,5, De Vit 6, Kopmajners 6,5 - Stengs 6,5 (od 84. Klasi -), Boadu 7, Idrisi - (od 31. Sugavara 6).Igrač utakmice: Bibras Natho (Partizan)

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.