Partizanu samo bod protiv AZ-a, uprkos penalu i igraču više

Izvor: Beta, 19.Sep.2019, 23:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana i AZ Alkmara igrali su večeras u Beogradu nerešeno 2:2 u prvom kolu Grupe L Lige Evropa.Golove za Partizan postigao je Bibras Natho u 42. minutu iz jedanaesterca i 61, dok su pogotke za AZ Alkmar postigli Kalvin Stengs u 13. i Miron Boadu u 66.Meč je loše počeo po crno-bele, iako su prevashodno dvaput pretili šutevima sa ivice šesnaesterca, ali je lopta oba puta završila malo preko gola.Gosti iz Holandije poveli su posle odličnog kontranapada u 13. minutu. Nakon jedne dubinske lopte ka Usami Idrisi, koji se oslobodio Bojana Ostojića, te uposlio Mirona Boadua, a ovaj usamljenog Kalvina Stengsa AZ Alkmar poveo je sa 1:0.Primljeni gol nije mnogo promenio u igri Partizana, ali su crno-beli  zaigrali nešto ofanzivnije. Posle dobre lopte ka Asanu u 27. minutu koji je "izbio" sam ispred golmana holandskog tima, Jonas Svenson ga je oborio s ledja i zaradio direktan crveni karton.Igrač više doneo je dosta promena na terenu, Partizan je imao potupunu inicijativu, ali do izjednačenja nije uspeo da dodje pre 42. minuta i to iz jedanaesterca. Umar Sadik posle kontakta s Vujtensom pao je u šesnaestercu AZ-a, sudija je pokaza na belu "tačku", a siguran izvodjač bio je Natho.U drugom delu ...
Pogledaj vesti o: Partizan