Majstorija Meniga za veliku pobedu Partizana u Pragu!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Feb.2022, 03:07

Fudbaleri Partizana savladali su večeras Spartu u Pragu 1:0 (0:0) u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige konferencija.

Strelac odlučujućeg pogotka bio je Holanđanin Kvinsi Menig u 78. minutu, sjajnim lob udarcem, posle asistencije "dugom loptom" Saše Zdjelara.

Meč je odigran pred samo 1.000 gledalaca zbog kovid protokola u Češkoj. Revanš meč igra se narednog četvrtka u Beogradu.

Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je bio konkretniji na početku susreta, tačnije u prvih deset minuta meča u Pragu.

Prvi put kada su ozbiljnije prešli na polovinu Sparte, Marković je dobio loptu iskosa na desnu stranu, na 18 metara od gola, gađao je jako u gornji desni ugao, ali je Holec to sjajno odbranio i Partizan je dobio korner.

U sledećoj akciji, u sedmom minutu, Menig je dobro prošao svog čuvara, namestio se na šut i gađao jako punom, međutim opet se istakao golman Sparte i uhvatio udarac krilnog napadača crno-belih.

Kada se Sparta oslobodila pritiska, imala je dve odlične šanse da povede.

Prvo je sa desne strane ubačena lopta na drugu stativu, a tamo su ispali Marković i Miljković i ostavili usamljenog levog beka Sparte Hancka, koji sa sedam metara gađa glavom u dalji ugao, ali to sjajno brani Popović i spašava Partizan.

Tri minuta kasnije, u 13. minutu, Sparta je ponovo probila po levoj strani, gađao je napadač domaće ekipe sa desetak metara, odbranio je Popović, a zatim Urošević skinuo loptu koja je išla ka golu u nastavku akcije.

Karabec je dva minuta kasnije sa preko 25 metara iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane iznenadio Popovića, kada je umesto centaršuta gađao direktno na gol i lopta je otišla malo pored leve stative.

Partizan se zatim oslobodio pritiska i do kraja prvog poluvremena je imao više loptu u nogama, ali nije mogao da uradi ništa konkretno, sem nekoliko udaraca sa distance – jedan udarac Markovića otišao je pored gola, jedan šut Uroševića je izblokiran.

Kapiten Lazar Marković dobio je žuti karton zbog oštrog starta, a Sparta je odradila dobar posao u defanzivi, pošto je puštala Partizan da više pokušava po desnoj strani i konstantno su udvajali Natha i nisu mu davali priliku da kreira, kao i Rikardu da primi loptu i pokuša nešto da uradi.

Na poluvremenu posle ravnopravne borbe nije bilo golova.

Natho je ostao u svlačionici na poluvremenu, umesto njega je ušao Jevtović, a u 58. minutu je iz igre morao da izađe i Aleksandar Miljković pošto se povredio, pa ga je zamenio Živković.

Partizan je čekao svoju šansu posle kontri, dok je Sparta imala više loptu u nogama, ali nije uspevala da stvori pravu priliku i igrala je bez prave ideje.

Stanojević je u 63. minutu izveo kapitena Markovića i najboljeg strelca Rikarda i pokušao da osveži ofanzivnu liniju ubacivanjem Jovića i Milovanovića.

U drugom poluvremenu u Pragu nismo gledali kvalitetan fudbal – Sparta nije imala pravo rešenje u napadu, Partizan je dosta grešio u završnoj trećini, pa pravih prilika uopšte nije ni bilo, sve do 78. minuta.

Saša Zdjelar poslao je dugu loptu sa svoje polovine u prostor ka Kvinsiju Menigu, Holanđanin je sjajno istrčao i lobovao golmana Sparte za vođstvo Partizana u 78. minutu.

Crno-beli su održali prednost i došli do važne pobede, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija, da je Jojić iskoristio zicer sa sedam metara, kada ga je uposlio Milovanović, a on gađao direktno u golmana.

Ovako je protekao tok meča:

Kraj utakmice, velika pobeda Partizana!

90+1' - Prva šansa za Čehe. Zamalo gol. Hancko glavom prebacio na drugu stativu, gde su bila dvojica i obojica su zakasnili, a bili su usamljeni. Sreća za Partizan.

90. minut - Nadoknada. Igraće se još četiri minuta u Pragu. Brane se crno-beli, a Terzić je izazvao svađu i dobio žuti karton

84. minut - Veliku priliku propušta Jojić. Idealnu priliku da reši pitanje pobednika na ovom meču protpustio je Partizan - Milovanović je bio u ulozi asistenta, a Holec brani udarac Jojića iz blizine.

83. minut - Menig izlazi iz igre. Poslednju izmenu vrši trener Partizana, unesto strelca Meniga u igri je mladi Nikola Terzić.

78. minut - GOOOL!!! Partizan vodi! Golom Kvinsija Meniga, crno-beli dolaze do prednosti protiv Sparte. Zdjelar je poslao fantastičnu dugu loptu, Menig izašao ispred Holeca i lobovao golmana češke ekipe. Velika prednost za crno-bele pred revanš u Beogradu.

67. minut - Na terenu se gotovo ništa ne dešava. Izuzetno nezanimljivih 20 minuta u drugom poluvremenu, dovoljno je reći da nijedna ekipa nije uputila udarac ka golu protivnika. Sparta ima terensku inicijativu, ali crno-beli su postavili bedem pred svojim golom i ne dozvoljavaju rivalu da dođe do prilike.

63. minut - Još dve izmene vrši Stanojević. Umesto Rikarda i Markovića, u igri su mlade crno-bele snage - Milovanović i Jović.

58. minut - Prinudna izmena u ekipi Partizana. Povredio se desni bek Miljković, pa u igru umesto njega ulazi Živković.

54. minut - Nepovezana igra Sparte. Bez pravog prodora, bez prave prilike i bez prave ideje. Partizan bi mogao da iskoristi to.

Počelo je drugo poluvreme. Jevtović na terenu. Trener crno-belih Stanojević izvršio je jednu izmenu - umesto Natha u igri je Marko Jevtović.

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Bez golova u Pragu posle prvih 45 minuta susreta između Sparte i Partizana. Popović je imao dve dobre intervencije, na drugoj strani je i Holec upisao dve odbrane. Ravnopravna borba u prvom delu.

41. minut - Veoma loša desna strana Partizana. Niti se Miljković i Marković razumeju u odbrani, niti dobro kombinuju u napadu. Drugi put zbog njihovih grešaka gubi Partizan loptu. Marković je aktivan i svuda ga ima, lopta je najviše u njegovim nogama, tri puta je šutirao do sada.

32. minut - Žuti karton za Markovića. Lazar Marković prvi je igrač na meču koji je javno opomenut, zbog nešto oštrijeg starta.

28. minut - Marković pokušava.Njegov treći šut u prvom poluvremenu. Ovog puta sa leve strane sa oko 20 metara, gađa metar pored leve stative.

22. minut - Partizan se oslobodio pritiska. "Prodisali" su crno-beli posle napada Sparte.

15. minut - Zamalo, Partizan na udaru. Karabec sa preko 25 metara iskosa sa desne strane ubacuje loptu koja je prevarila sve i umalo umesto centaršuta kao šut završila u golu. Odlazi pored leve stative.

13. minut- Brz kontranapad domaćih, ponovo brani Popović. Hancko je povukao brz kontranapad Sparte, lopta došla do Karabeca, ali još jednom je Popović na pravom mestu.

10. minut - Popović spasao Partizan!Probila je Sparta po desnoj strani, posle centaršuta sa desne strane Hancko ostaje usamljen, gađa glavom sa sedam metara, a to fantastično brani Popović. Provukao se Partizan, veoma loša odbrana Markovića i Miljkovića, kojima je pobegao igrač.

7. minut - Novi napad crno-belih. Još jedno je pokušao Partizan, ovoga puta po levoj strani. Udarac je isprobao Menig, ali bez većih problema za Holeca.

4. minut - Udarac Markovića. Dobar napad Partizana u 4. minutu - Lazar Marković šutira sa ivice kaznenog prostora, brani golman Holec.

Počeo je meč.

Poznati su sastavi timova:

Sparta: Holec – Suhomel, Vitik, Čelustka, Hancko – Saček, Pavelka, Karabec –Pešek, Čvančara, Hložek.

Partizan: Popović – Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević – Zdjelar, Jojić – Marković, Natho, Menig – Rikardo.

Posle četiri godine crno-beli su prezimili u Evropi i sada ih čeka ozbiljno gostovanje protiv jednog od najboljih čeških timova.

I tada su se sastali sa češkim predstavnikom kada je Partizan ispao od Viktorije Plzenj sa ukupnih 3:1, uz poraz u gostima 2:0 u revanšu.

U Partizanu se nadaju da će sada biti drugačiji ishod, a zanimljivo je da je tada vodio Viktoriju sadašnji trener Sparte Pavel Vrba.

Sparta je trenutno trećeplasirani tim češke Prve lige sa 47 bodova iz 21 utakmice (14 pobeda), četiri manje od Slavije i Viktorije.

Praški velikan je odigrao tek tri meča u drugom delu sezone, u kojima je u Kupu savladao najvećeg rivala Slaviju 2:0, te remizirao sa Češkim Budejovicama (0:0) i drugim velikim konkurentom Viktorijom 2:2.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.